3. Славия препъна Черно море в битката за Европа (ВИДЕО)

Славия препъна Черно море в битката за Европа (ВИДЕО)

Мачът в София завърши 1:1

Черно море допусна грешна стъпка в битката за третото място. В двубой от 28-ия кръг на Първа лига "моряците" направиха равенство 1:1 при гостуването си срещу Славия в София.

През първата част двата отбора предимно внимаваха да не допуснат попадение и липсваха интересните ситуации пред двете врати.

В деветата минута Мартин Петков стреля неточно към вратата на гостите, а те отвърнаха с шут на Велислав Василев не създаде проблеми за Николай Кръстев.

Пет минути преди почивката Матиас Курьор изведе с глава Пабло Гарсия, който се разписа, но Курьор беше в положение на засада при подаването и попадението не беше зачетено.

Втората част стартира с неточен шут от малък ъгъл на Радослав Кирилов, а гостите бяха близо до попадението при опит с глава на Велислав Василев след центриране на Мартин Дичев.

В 54-ата минута Тони Тасев би след продължителна атака, но Иван Дюлгеров се справи с опасността, а при добавката ударът на Мартин Петков беше блокиран.

Три минути след това варненци поведоха в резултата. Василев изведе Евгению Сердюк и той даде аванс за гостите след силен диагонален удар и неубедителна намеса на Николай Кръстев.

Последваха удари от дистанция на Георги Вълчев и Радослав Кирилов, а Тони Тасев пропусна да изравни, след като беше изведен сам в наказателното поле.

В 77-ата минута Иван Минчев центрира и оставеният непокрит в наказателното поле Емил Виячки възстанови равенството.

Черно море остава на пета позиция с 46 точки след този двубой, докато столичани заемат шесто място в класирането и нямат шансове за класиране в евротурнирите.

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 1:1

0:1 Сердюк 54'
1:1 Виячки 77'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЛАВИЯ: 12. Николай Кръстев, 18. Димитър Стоянов, 23. Емил Виячки, 29. Гьоко Зайков, 4. Людовик Соарес, 14. Никита Николаевич, 77. Георги Вълчев, 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев, 10. Радослав Кирилов, 9. Мартин Петков

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 27. Даниел Димов, 2. Цветомир Панов, 23. Пабло Гарсия, 32. Мартин Дичев, 10. Велислав Василев, 19. Матиас Курьор, 77. Стефан Велев, 9. Евгений Сердюк