3. Славия продължава да мачка у дома – 4 от 4 (ВИДЕО)

Славия продължава да мачка у дома – 4 от 4 (ВИДЕО)

„Белите“ спечелиха столичното дерби със Септември

Славия продължи перфектната си домакинска серия през настоящия сезон във футболния ни елит.

„Белите“ спечелиха с минималното 1:0 столичното дерби със Септември (София) и вече имат 4 победи в 4 срещи на своя стадион „Александър Шаламанов“.

Единственото попадение на него днес реализира Тони Тасев още в 13-ата минута. Той се разписа отблизо с добавка след грешка в защитата на гостите.

След успеха Славия събра 21 точки и изостава с 5 от лидера ЦСКА 1948, като има и мач по-малко. Септември от своя страна остана с 9 пункта в своя актив на 14-ата позиция.

Двубоят в квартал Овча купел започна на доста високи обороти. В първите няколко минути имаше ситуации и пред двете врати, но за вратарите Светослав Вуцов и Димитър Шейтанов нямаше нищо опасно.

В 13-ата минута обаче Славия успя да открие резултата. Бърза атака по дясното крило завърши с центриране на Ертан Томбак. Топката премина покрай няколко футболисти, за да стигне до Тони Тасев, който на задна греда бе оставен напълно непокрит и с левия крак нямаше как да сбърка за 1:0.

В следващите 15-20 минути атаките и към двете врати продължиха, което отвори работа на вратарите, но нов гол не падна.

Първата част завърши с по-ниско темпо, като играта бе накъсана и от няколко контузии.

През второто полувреме Славия бе отборът, който контролираше играта. "Белите" задържаха топката в по-дълги периоди, но това не носеше големи опасности за отбраната на Септември.

В 72-рата минута Венцислав Керчев пропусна много добра възможност за втори гол за Славия, след като засече с глава центриране от фаул, но ударът му премина на сантиметри встрани от дясната греда на Димитър Шейтанов.

Чак в последните десетина минути на срещата гостите опитаха да се активизират в търсене на точка. В 90-ата минута Септември можеше и да измъкне равенството, но удар на Мартин Ачков от малък ъгъл премина на сантиметри от лявата греда на Вуцов, което се оказа и всичко в мача.

Славия - Септември София 1:0
1:0 Тони Тасев (13)

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 83. Христо Попадийн, 17. Ерол Дост, 77. Георги Вълчев, 71. Кристиян Стоянов (к), 11. Кристиан Добрев, 88. Тони Тасев, 3. Ертан Томбак, 9. Ахмед Ахмедов;

Треньор: Златомир Загорчич;

Септември София: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров (к), 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 4. Иван Арсов, 5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов, 16. Кристиян Пешов, 14. Мартин Стоянов, 13. Мартин Николов;

Треньор: Славко Матич.