3. Славия разчисти пътя на Левски към титлата след 0:1

Славия разчисти пътя на Левски към титлата след 0:1

Левски направи поредна уверена стъпка по пътя към титлата, побеждавайки тима на Славия с пестеливото 1:0. Срещата от 28-ия кръг на „А” група”, която се изигра на стадион „Славия” в квартал „Овча Купел” и бе заредена с взривоопасни емоции и качествен футбол, определено успя да поизпоти момчетата на Емил Велев. В крайна сметка класата на „сините” си каза думата и в края на двубоя, тимът се поздрави с така ценните 3 точки.

Левски направи поредна уверена стъпка по пътя към титлата, побеждавайки тима на Славия с пестеливото 1:0.

Срещата от 28-ия кръг на „А” група”, която се изигра на стадион „Славия” в квартал „Овча Купел” и не бе лишена от взривоопасни емоции и качествен футбол, определено успя да поизпоти момчетата на Емил Велев. В крайна сметка класата на „сините” си каза думата и тимът се поздрави с така ценните 3 точки.

Единственото попадение в мача отбеляза Зе Соарес в 51-ата минута.

Най-старото столично дерби бе може би последно препятствие за „сините” по пътя им към титлата. Те излязоха с нагласата да не подценяват своя противник и на всяка цена да си вземат това, което им трябва. Момчетата на Стевица Кузмановски обаче от първата минута показаха, че не възнамеряват да улесняват задачата на Левски.

Първата атака за „сините” дойде във 2-ата минута, когато Тиберканин центрира от пряк свободен удар, но стражът на домакините Йордан Господинов излезе непоколебимо и улови. Малко след това Зе Соарес получи топката и напредна по левия фланг, но бе излъган от защитник в бяло.

В 6-ата минута Славия стигна до първата си по-сериозна атака, след като Мартин Керчев получи топката в наказателното поле на Левски и стреля по земя, но топката се прокрадна покрай левия страничен стълб.

В 12-ата минута Зе Соарес овладя топката вляво от наказателното поле на домакините, излъга защитник на Славия и пусна към Тасевски, но неговият удар се оказа твърде неточен. С всяка изминала минута „сините” затягаха обръча около домакините, които едва успяваха да парират атаките на своя съперник.

В 21-ата минута футболистите на Кузмановски все пак успяха да създадат опасност пред вратата на гостите. Николов центрира опасно от пряк свободен удар, при което се получи разбъркване в наказателното поле на Левски, но Божидар Митрев се извиси над всички и изби коженото кълбо. Седем минути по-късно Тасевски центрира отдясно към Тиберканин, който се опита да препарира Господинов, но стражът безстрашно улови.

В 34-ата минута Зе Соарес нахлу отляво в наказателното поле, потърси Тиберканин, но той се засуети и не можа да произведе добър удар.

Колкото и да се бореха и да пресираха своя противник, футболистите на Емил Велев не успяха да стигнат до гол и двете нули на таблото се запазиха и на почивката.

През второто полувреме „сините” излязоха още по-мобилизирани и продължиха да натискат плахия си противник. Упоритостта и класата на „сините” надделя и в 51-ата минута резултатът бе открит. Тасевски получи топката от Минев и напредна отляво, преодолявайки Морац. Опита бърз изстрел към вратата, при който топката мина под плонжа на Господинов, чукна се в гредата и застана на голлинията. Оттам Зе Соарес се прокрадна между няколко играчи в бяло изпрати кълбото в мрежата за 1:0.

В 62-ата минута домакините имаха възможност да върнат равенството в мача, след като Николов центрира от пряк свободен удар, Петков засече топката с глава, но не успя да уцели рамката на вратата. Пет минути по-късно шут на Дарко Тасевски премина на сантиметри над напречната греда на Йордан Господинов.

В последните минути на срещата „белите” събраха сетни сили и успяха да се противопоставят на Левски, но атаките им така и не дадоха желания резултат.

В 84-ата минута Николов центрира опасно в наказателното поле на „сините”, но Митрев се извиси над всички и улови. Минута по-късно ситуацията се повтори и отново блестящата проява на стража запази вратата на Левски суха.

С това опасните моменти и пред двете врати се изчерпаха и до края на срещата до нов гол не се стигна. Макар и не без усилия, тимът на Емил Велев надви Славия и прибави в актива си така ценните три точки.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо