3. Славия се спаси и прати Черноморец в „Б” група (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия се спаси и прати Черноморец в „Б” група (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белите" победиха безхаберните "акули" с 1:0 в "Овча купел" с гол от дузпа на Радослав Василев

Славия ще играе в А група и догодина след победа с 1:0 у дома над Черноморец, която официално прати „акулите” в „Б” група. Победният гол за „белите” вкара Радослав Василев от дузпа в 6-ата минута, а още преди това Славия записа и две греди на сметката си.

С тези три точки отборът на Милен Радуканов събра 49 и дръпна с 5 пред момчетата на Херо, които имат само един мач до края на шампионата и вече няма как да наваксат. Така вече са ясни и четирите изпадащи отбора - Черноморец, Нефтохимик, Пирин (ГД) и Любимец. Бургас остава без отбор в елита.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

На Черноморец му трябваше победа на всяка цена днес, за да запази шансове за оцеляване, но гостите започнаха мача трагично, без желание, и Славия правеше каквото си поиска. Херо не изглеждаше особено смутен и кротко седеше на пейката с ехидна усмивка.

Още в 3-ата минута Радослав Василев се добра до топката при меле пред вратата и я продължи за Галин Иванов, който с воле от границата на вратарското поле тресна напречната греда.

Само минута по-късно Чавдар Янков центрира от пряк свободен удар и капитанът на „акулите” Траян Траянов неумишлено насочи с гърба си към десния страничен стълб. Така само за две минути бургазлии бяха спасени два пъти от гредите.

Нова минута и нова пробойна в защитата на „сините”. Галин Иванов получи вляво и финтира Чико Флорес, който протегна крак и го събори за дузпа. Радослав Василев уверено намери долния десен ъгъл от бялата точка и Славия поведе с 1:0.

Голът успокои домакините и те свалиха още повече и без това бавното темпо. В средата на полувремето Чавдар Янков засече от воле и топката се отби в ръката и тялото на Траян Траянов. Капитанът на Черноморец обаче беше прилепил ръката си плътно до тялото и Ристосков нямаше основания за нова дузпа.

Гостите стигнаха до първа добра възможност в 33-ата минута, когато Симеон Райков показа серия финтове отляво и стреля, кълбото се отклони от крака на Радослав Димитров и падна върху мрежата над гредата в корнер. В тези минути „акулите” се събудиха и Дрянов прати мощно воле след лошо избита топка, но Радослав Димитров застана на пътя на топката и изчисти пред голлинията.

Най-спорното положение в мача дойде в 36-ата минута. Тогава Фонсека излезе сам срещу Петков и пусна успоредно на вратата за Бекое, който от непосредствена близост засече в напречната греда, топката се върна към него и той с тяло я добута зад голлинията. При рикошета след гредата Бекое обаче докосна и с ръка, което бе забелязано от рефера на аутлинията и той даде сигнал на Ристосков да отмени гола. Реферът от Сандански го направи, а Херо недоумяващо попита с ирония на скамейката „Какво свири?”

През втората част неясно защо и двата отбора сякаш нямаха мотивация за игра и мачът буквално „заспа”.

Херо използва набързо трите си смени и пусна Милчо Ангелов, Милен Василев и Милен Гамаков, а извади Фонсека, Райков и Венелин Филипов.

При може би единствената си опасна атака през втората част „акулите” се отчетоха с изумителен пропуск. Дрянов стреля коварно извън наказателното поле, Петков се хвърли и изби в краката на Милчо Ангелов, но един на един с него резервният жокер на Херо не успя да го преодолее и Георги Петков захлупи кълбото под себе си. Вратарят пък беше извън нерви, че защитата така лесно го е изоставила и се скара с част от колегите си.

Безхаберието в този мач се видя най-явно в края, когато Милен Радуканов вече беше бесен и смени Веселин Марчев, въпреки че той се появи на почивката като смяна.

До края Черноморец не показа и грам желание да прави нещо като натиск и не положи никакви усилия да остане в елита, а Херо само повдигна безпомощно ръце.

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите

Амос Юга си тръгна от ЦСКА, лекува се във Франция

Футболистът получи разрешение от ръководството на ЦСКА да напусне България

Ботев (Пд) променя стратегията си за млади таланти

Ръководството на Ботев (Пд) е взело решение да промени политиката си относно младите играчи

ЛОШО! Груев пропуска мачовете на България с Люксембург и Северна Ирландия

Халфът на Лийдс и България Илия Груев ще бъде аут за месец

Трима нови в Левски

Треньорът на Левски Станислав Генчев иска да подсили тима си с вратар, опорен полузащитник и атакуващ халф