3. Славия се спаси от загуба на "Тича" с гол в последните секунди - 1:1

Славия се спаси от загуба на "Тича" с гол в последните секунди - 1:1

Черно море не успя да прекърши тима на Вили Вуцов.

Черно море и Славия извъртяха скучно реми и си размениха по едно попадение в безличен последен мач от 10-ия кръг на „А” група, който се игра на стадион „Тича” във Варна пред около 2000 зрители. Капитанът на „моряците” Георги Илиев откри 61-ата минута, а влезлият като резерва бразилец Жуниор изравни в 92-ата минута на мача.

Двубоят започна лежерно и монотонно, а топката се разиграваше предимно в средата на терена и положения пред двете врати липсваха.

Гостите от "Овча Купел" първи потърсиха вратата на противника, чрез Галин Иванов, който във 2-ата минута напредна отляво и центрира в наказателното поле, но защитата на „моряците” самоотвержено изчисти.

В 10-ата минута футболистите на Вили Вуцов реализираха първата си по-сериозна атака, след като Галин Иванов получи топката на границата на наказателното поле, финтира отбраната на Черно море и отправи топовен изстрел, но Илко Пиргов се намеси отлично и изби в корнер.

Първата възможност за „моряците” пък дойде едва в 24-ата минута, когато Михаил Лазаров засече центриране на Здравко Лазаров от корнер, но топката бе изпратена вляво от вратата на Мболи.

В 39-ата минута Милен Петков получи топката отдясно и центрира в наказателното поле, но Николай Петков изчисти с глава.

До почивката апатичната игра на двата отбора не създаде нищо по-интересно и двете нули на таблото се запазиха като отражение на показаното през първото полувреме.

Втората част започна с лек превес на домакините. В 47-ата минута Здравко Лазаров се строполи в наказателното поле, след съприкосновение с Роберт Петров, но за дузпа не можеше да става и дума.

Две минути по-късно Миро Манолов напредна отдясно и стреля от ъгъла на пеналта, но Мболи се намеси и изби в корнер.

Феновете вече съвсем се бяха примирили с факта, че няма да видят нищо интересно на „Тича”, когато резултатът все пак беше открит. В 61-ата минута Здравко Лазаров центрира отдясно към Илиев, капитанът плонжира и с глава изпрати топката в мрежата на чернокожия вратар.

След това попадение темпото на игра отново спадна и по всичко личеше, че домакините играят само за запазване на резултата.

В 79-ата минута влезлият като резерва Жуниор отбеляза гол, но попадението бе отменено заради засада.

В първата минута от триминутното продължение Герасим Заков пропусна да добави втори гол във вратата на Мболи, след като стреля от границата на наказателното поле, но топката прелетя встрани от дясната греда.

Буквално в края на срещата, минута преди последния съдийски сигнал, Жуниор все пак стигна до изравнително попадение. Бразилецът получи дълъг пас, чукна топката с глава, след което я изпрати в мрежата на Пиргов.

Така Черно море и Славия си поделиха точките след 90 минути слаба и безинтересна игра на стадион „Тича”.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо