3. Славия се върна на победния път след 2:1 над Локо (София) пред обидно малко публика (видео+снимки)

Агитката на „белите” изпълни заканата си за протест и напусна стадиона след само 10 минути игра

Отборът на Славия записа крайно важна победа в шампионата, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Локомотив (София) в „малкото” столично дерби. Срещата се игра на стадион „Славия” пред обидните 400 души и бе от програмата на 6-ия кръг на родната „А” група.

Това бе първа победа за „белите” от 2-ия кръг насам, която се очаква да свали огромното напрежение, което е налегнало отбора в последния месец.

Двубоят започна равностойно, като по-интересните неща в началните минути се случваха на трибуните. Агитката на „белите” започна да гледа двубоя с гръб към терена, изпълнявайки заканата си за протест след срама срещу Лудогорец, а около 11-ата най-верните ултраси на Славия демонстративно напуснаха стадиона.

Това действие на запалянковците на домакините не се отрази добре на играта им и в 13-ата минута те вече изоставаха в резултата, след като Караджинов намери Писаров в наказателното поле, а нисичкото крило с прецизен изстрел под плонжа на Емил Петров, даде преднина на „железничарите”.

Веднага след попадението обаче, „белите” натиснаха своя съперник и в 19-ата минута стигнаха до изравнително попадение. Тогава Даниел Пеев центрира меко от десния фланг в пеналта, където Юруков се извиси над всички и с глава възстанови статуквото.

След гола домакините се разиграха и само след 2 минути можеха да водят, но бомбен шут на Борносузов от около 25 метра срещна дясната греда на Пейков. След още 2 минути отбраната на Локомотив допусна кошмарна грешка и подари топката на Радослав Василев, който обаче, остана сам срещу стража на „железничарите”, не можа да го преодолее и стреля в тялото му.

В 36-ата минута Писаров проби по десния фланг и центрира много опасно в пеналта, където обаче Романов не можа да засече кълбото. В последните 5 минути Юруков опита на два пъти късмета си от фаул, но и двата пъти прати кълбото покрай вратата на Пейков.

Нов гол до края на полувремето обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Втората част започна с по-добра игра на „белите”, която даде резултат още в 53-ата минута, когато
Илиев намери Радослав Василев в наказателното поле, нападателят си пое кълбото с глава и с премерен удар с десния крак даде преднина на Славия.

След гола домакините продължиха да са по-активни и в 58-ата минута Пеев можеше да направи 3:1, ала ударът му бе блокиран от бранител на „железничарите”. В 75-ата пък, резервата Радослав Димитров стреля с десния крак по диагонала, но Пейков внимаваше и спаси.

В последните 15 минути темпото на двубоя бе доста слабо, въпреки че домакините държаха инициативата и отстрани изглеждаше, че срещата се доиграва. В същото време феновете на „железничарите” викаха към своите любимци „горчиво, горчиво”.

До края на двубоя нов гол не падна и така Славия се върна на победния път, печелейки първи мач от 2-ия кръг насам, след като се наложи с 2:1 над Локо (София) в „малкото” столично дерби.