3. Славия си тръгна с трите точки от "Огоста" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия си тръгна с трите точки от "Огоста" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Радослав Василев вкара единствения гол в мача от 17-ия кръг на "А" група

Славия постигна първата си победа от шестия кръг на „А” група, след като спечели с минималното 1:0 гостуването си на Монтана от 17-ия и така се утвърди в средата на таблицата.

Срещата стартира добре за домакините и те можеха да открият резултата още във втората минута, когато Брахими получи дълъг пас зад гърба на отбраната и остана сам срещу Петков, но стражът на Славия излезе и изби топката.

При положението останаха съмнения, че вратарят е играл с ръка извън наказателното си поле, но Стефан Спасов остана безмълвен.

Впоследствие Славия успя да овладее инициативата и да открие резултата.

Това стана в 28-ата минута, когато Грешка на Пашов доведе до корнер, от който Попара центрира към Радослав Василев, а той от воле вкара топката в увисналия при ситуацията Христо Иванов и даде преднина на „белите”.

Въпреки попадението си, те останаха по-дейни до почивката и можеха да удвоят своя аванс, но шут на Лазаров срещна гредата, ала Електричката бе в положение на засада и така двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на Славия.

След паузата наставникът на домакините Атанас Джамбазки се опита да промени развоя на мача с две бързи смени, като в игра се появиха първо Мичев, а после и Чепилов.

Ходът на специалиста даде частичен резултат, тъй като Монтана съумя да поизравни играта и имаше шанс да възстанови статуквото, но удари на Личков от фаул и на Брахими отблизо бяха отразени с вещина от Гошо Петков.

Наставникът на столичани Вили Вуцов също отговори, осъществявайки двойна смяна.

Така в игра се появиха Янко Сандански и Петър Димитров, а последният можеше да се разпише секунди след влизането си, но ударът му от ъгъла на вратарското поле спря в страничната греда, вместо в опразнената врата.

В края на мача двубоят се накъса и реферът Стефан Спасов показа набързо няколко жълти картона, но усилията на Славия да бъде спрян финалния щурм на домакините дадоха резултат и така „белите” си тръгнаха от „Огоста” с трите точки.

С тях те събраха общо 20 и изпревариха с цели 8 намиращия се в зоната на изпадащите тим на Монтана.

Шефът на Спартак Варна Павлин Николов с жест към клуба

Николов няма да има претенции към бъдещия собственик на "соколите"

Улаус Скаршем в конфликт с Томаш в ЦСКА?

Норвежецът не е доволен от статута си в отбора

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)