3. Славия тресна Ботев и на Колежа и е на четвъртфинал (ВИДЕО)

Славия тресна Ботев и на Колежа и е на четвъртфинал (ВИДЕО)

"Белите" се наложиха с 1:0 и с общ резултат 4:0 чакат жребия

Отборът на Славия се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като днес спечели осминафиналния реванш срещу Ботев (Пловдив) с 1:0 и с общ резултат 4:0 се класира за следващата фаза.

Двубоят се игра на стадион "Христо Ботев" пред около 5 хиляди зрители, а единственото попадение в мача бе дело на Павле Попара в 33-ата минута.

Така Славия завърши футболната година с престижна победа като гост на Ботев, докато "канарите", водени само в този сблъсък от Костадин Видолов, финишираха с поражение пред своите фенове.

Двубоят започна с по-активна игра на домакините, докато столичани бяха заложили на по-прибрана тактика, чакайки възможностите си на контраатака. Теренът на "Христо Ботев" пък бе в отлично състояние, с оглед времето от годината, в което се игра срещата.

Още в 10-ата минута "канарите" можеха да излязат напред в резултата, след като Неделев намери Бамого непокрит в пеналта на "белите", нападателят обаче се забави с овладяването на топката, Петков се хвърли в краката му и спаси.

Натискът на "жълто-черните" продължи и в 15-ата минута Петков излезе неразчетено при едно центриране, топката попадна в Огнянов, който стреля с левия крак, но Радослав Димитров изчисти пред голлинията.

По-добрата игра на Ботев продължи, но с течение на времето "белите" влязоха в ритъм и на няколко пъти хващаха противникови футболисти в изкуствена засада.

Така се стигна до 33-ата минута, когато столичани изненадващо излязоха напред в резултата. Тогава Лазаров получи на десния фланг и центрира в пеналта на "канарите", където Попара се извиси над всички и с глава прониза Иванов за 1:0.

След попадението гостите успяха да убият темпото с тактически нарушения в средата на терена и нов гол до края на полувремето не падна.

Втората част стартира със силен удар с левия крак на Здравко Лазаров, който премина покрай лявата греда на Христо Иванов. Гостите от столицата продължаваха да изпълняват перфектно указанията за изкуствена засада.

Домакините от Ботев пък така и не успяваха да стигнат до голово положение, като възможностите им идваха основно след изстрели от дистанция.

В 53-ата минута Христов шутира към долния десен ъгъл извън пеналта, ала Георги Петков се хвърли добра и спаси. 6 по-късно Мариян Огнянов засече с глава центриране от фаул на Неделев, ала покрай вратата.

Опитите за поне почетно попадение в мрежата на Петков продължаваха и в 62-ата минута Неделев шутира силно от границата на наказателното поле, но над вратата. В 66-ата минута пък, "канарите" изтърваха и най-чистото си положение за втората част. Тогава Костов видя добре и намери на скорост Неделев, който шутира мощно с десния крак, но Петков спаси.

След това положение темпото спадна и двубоят до края се доиграваше. В 87-ата минута пък, при една опасна контраатака, Златинов бе изведен на изгодна позиция и стреля, но Христо Иванов спаси.

До края на мача нов гол все пак не падна и така Славия спечели реванша с Ботев в Пловдив с 1:0 и с общ резултат 4:0 се класира за четвъртфиналите.

Жребият за четвъртфиналната фаза от турнира за Купата на България пък ще бъде теглен във вторник от 11:00 часа.

szólj hozzá: b-s
Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)