3. Славия тресна Васлуй на Живко Миланов в контрола

Славия тресна Васлуй на Живко Миланов в контрола

"Белите" победиха с 2:1 3-ия в Румъния, Миланов не бе титуляр

Славия спечели с 2:1 срещу намиращия се на трето място в румънското първенство отбор на Васлуй в поредната си контролна среща в Анталия. Още в петата минута на двубоя, игран при силен вятър, Галин Иванов беше съборен в наказателното поле на румънците и Павле Попара изпълни отсъдената дузпа. При удара на сърбина вратарят на Васлуй отби топката, но при последвалата добавка полузащитникът на "белите" откри резултата.

Превъзходството на българския отбор продължи и след почивката. В 55-ата минута Петър Димитров вкара втория гол в срещата. При хубава многоходова атака на Славия топката достигна до Галин Иванов, който центрира и Петър Димитров направи резултата 2:0 със силен удар от въздуха.

В края на двубоя румънците достигнаха до почетен гол след изпълнение на дузпа. Пет минути преди последния съдийски сигнал Филип Филипов направи нарушение в наказателното поле и при последвалия 11-метров наказателен удар Васлуй реализира попадение.

Неофициален дебют за Славия направи новото попълнение Антонио Ливраменто, който преди няколко дни прекрати договора си с Берое.

Българският национал Живко Миланов не беше в титулярния състав на Васлуй.

Следващата приятелска среща на Славия е в неделя срещу руския елитен Терек Грозни.

Състав на Славия: Петков, Филипов, Желев, Златков, Р.Димитров, Янчев, Попара, Сандански, П. Димитров, Г.Иванов, Антонов

(през второто полувреме в игра влязоха Генев, Василев,  Ливраменто, Васев, Атанасов).
Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)