3. Славия удари румънския Астра Плоещ с 3:2 в контрола

Славия удари румънския Астра Плоещ с 3:2 в контрола

От 17:30 "белите" излизат срещу Войводина за втория си приятелски мач за днес

Българският елитен Славия постигна поредна победа на подготвителния си лагер в Анталия (Турция), след като преди минути се наложи с 3:2 над първодивизионния румънски Астра Плоещ. Това бе първата контрола за деня на „белите”, а от 17:30 часа те излизат за втория си мач за днес, който ще бъде срещу Войводина Нови Сад.

Двубоят не започна добре за българите, които се оказа догонващи в 26-ата минута, когато Ария изведе Астра Плоещ. След този гол обаче славистите се активизираха и в 36-ата получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Жуниньо. Зад топката застана самият бразилец, който изравни резултата, но наказателният удар трябваше да бъде пребит заради нередност. Кариоката не трепна и при второто изпълнение и така изравни статуквото, а двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Веднага след подновяването на играта Ромат от Астра получи червен картон, след като удари без топка Ортега. Жуниньо изпълни перфектно отсъдения фаул и изведе своите напред с втория си гол в този мач. Натискът на „белите” продължи и след това попадение и в 65-ата минута те увеличиха преднината си на 3:1. Тогава дошлият през зимната пауза от Пирин Дани Пеев центрира добре в наказателното поле на румънците, където Алберони се извиси над всички и прониза стража на Плоещ.

Малко по-късно обаче румънците също получиха правото да изпълнят дузпа, след като двама бранители на Славия извършиха нарушение в наказателното си поле след ъглов удар. Зад топката застана Стратила, който бе точен за 2:3, оформяйки по този начин и крайния резултат в тази контрола. Победата на „белите” обаче бе помрачена от травмата на Ренет, който се оплака от болки в дясното бедро и това наложи смяната му.

Стартов състав: М’боли, Ренет, Георгиев, Петков, Петров, Алберони, Илиев, Томаш, Пеев, Жуниньо, Ортега

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА