3. Славия вкара два на Нафтата в тренировъчен мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия вкара два на Нафтата в тренировъчен мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия победи Нефтохимик с 2:0 в мач, наподобяващ контролна среща, от 17-ия кръг на „А” група. „Белите” реализираха своите голове през първото полувреме. Точни бяха Чавдар Янков и Фернандо да Силва, съответно в 3-ата и 31-ата минути.

Мачът не се отличаваше с футболни достойнства. Двата отбора спокойно разиграваха между двете наказателни полета, докато положенията могат да се преброят на пръстите на едната ръка.

Победата е трета за Милен Радуканов начело на „белите” и втора в първенството. Нафтата се върна на грешния път след драматичния успех в бургаското дерби в миналия кръг.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Славия бързо откри срещу закъсалите гости. В 3-ата минута Чавдар Янков се възползва от отлично отиграване на Атанас Курдов, който гърдира с гръб към вратата и му пусна на чиста позиция, за да открие опитният халф с премерен удар.

Славия имаше пълно превъзходство, като почти не даваше топката на Нефтохимик. Постепенно темпото падна, а „шейховете” живнаха. В 20-ата минута обаче техният треньор Атанас Атанасов трябваше да извършва принудителна смяна, като на мястото на самоконтузилия се Лемперов влезе Лефтеров.

Най-добрата ситуация за Нафтата завърши без удар, като непокритият Диян Христов се размина с перфектно центриране на Петър Димитров.

Така се стигна до 31-ата минута, когато Славия от нищото вкара втори гол. Шалаев и Димо Атанасов разиграха отлично, като последният центрира отляво в наказателното поле. Там Да Силва стреля с глава и вкара неубедителния вратар Петър Денчев заедно с топката във вратата – 2:0. Това бе четвъртият гол на Фернандо от началото на сезона.

След втория гол темпото отново спадна.

В края на полувремето Нефтохимик вече създаде най-чистото си положение, дошло след корнер. Цонков стреля от два метра, но Велков изчисти от голлинията.

Началото на второто полувреме с почти нищо не се различаваше от първото – къси пасове и тичане в лек тренировъчен тръс.

Нефтохимик създаде две положения. Първо в 66-ата минута Петър Димитров остана сам срещу вратаря, но току преди да бие Шалаев му влезе, за да изчисти. 10 минути по-късно при най-красивата атака на гостите Гошо Петков спаси блестящо удар на Петър Димитров в долния ляв ъгъл.

4 минути преди края на редовното време Петър Димитров си изкара два жълти картона само за няколко секунди.

В добавеното време Галин Иванов и Атанас Курдов пропуснаха две чисти положения пред вратата. Ударът на първия бе избит от голлинията от Лефтеров, докато вторият не намери очертанията от пет метра.

Така Славия спечели с 2:0 и събра 17 точки на 10-ото място. Нефтохимик остава със своите 12 точки на 12-ото.

Фен на Спартак Варна зададе въпрос на Павлин Николов

Богомил Ганчев иска отговори от собственика на "соколите"

Павлин Николов: Има два пътя пред Спартак Варна

Президентът на Спартак Варна съвсем скоро официално ще се оттегли от "Коритото"

Александър Димитров обяви списъка на България U21 за последните квалификации

Националният ни отбор се изправя срещу Германия и Израел

Хебър благодари на Роман Цветков за оцеляването на клуба

Ръководството на тима изрази благодарности към помощта от местния бизнесмен

ЦСКА продължава кампанията за абонаментни карти

Мачът със Септември София ще е последния при затворен Сектор "Г"

Йовичевич: Трябва да сме максимално енергични

Новият треньор на Лудогорец - Игор Йовичевич, говори преди заминаването на отбора за Чехия

Черно море без основен защитник срещу Славия

Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за гостуването на Славия