3. Славия започна с класика над Берое (ВИДЕО)

Славия започна с класика над Берое (ВИДЕО)

"Белите" вкараха и пропуснаха дузпа, Тони Тасев с 2 гола

Славия рестартира участието си в българския футболен елит с класически домакински успех срещу Берое.

"Белите" победиха гостите си с 3:0 след 2 попадения на Тони Тасев (7 и 37).

Крилото откри резултата и удвои от дузпа, след като преди това капитанът Галин Иванов пропусна наказателен удар.

Владимир Николов сложи точка на спора, оформяйки крайното 3:0 в 83-ата минута.

Срещата започна отлично за Славия. Още в 7-ата минута Тони Тасев откри резултата с плонж след отлично центриране на Денислав Александров.

Не след дълго именно последният пък бе фаулиран и „белите“ получиха дузпа в 20-ата минута. Зад топката застана Галин Иванов, но я прати в гредата.

Малко по-късно Берое можеше да изравни, ала Джани Политино направи фрапантен пропуск с глава от отлична позиция.

В 36-ата минута Тасев бе изведен сам срещу вратаря и бе съборен в пеналта, което доведе до втори наказателен удар в полза на Славия.

Този път потърпевшият се нагърби с изпълнението на дузпата и я реализира, за да удвои резултата в 37-ата минута.

Така почивката дойде при 2:0 в полза на „белите“.

Още в началото на второто полувреме Тасев отново се измъкна зад защитата на "зелените", като си чукна топката с глава, но вратарят Родриго Ачинели излезе предвидливо и успя да я избие пред него.

В 66-ата минута Иван Минчев получи топката пред наказателното поле на гостите и след като никой не го посрещна той отправи силен удар с левия крак, като топката се отби в напречната греда.

В 83-ата минута "белите" направиха успеха си класически. Резервата Кристиян Стоянов изведе друга резерва Владимир Николов и нападателят прехвърли вратаря за 3:0. До края Тони Тасев имаше възможност да вкара хеттрик, но отблизо стреля в тялото на излезлия вратар Ачинели.

С трите точки Славия изпревари Локомотив (София) в класирането и вече е на 11-о място с 24 точки. Берое е една позиция по-нагоре с точка повече от "белите".

Славия - Берое 3:0
1:0 Тони Тасев (7)
2:0 Тони Тасев (37, дузпа
)
3:0 Владимир Николов (83)

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов (К), 7. Денислав Александров, 88. Тони Тасев, 20. Николай Христов

Берое: 23. Родриго Ачинели, 3. Франко Минго (К), 5. Лучиано Скуадроне, 12. Темитопе Акинжонгунла, 15. Енцо Еспиноса, 17. Карлос Алгара, 24. Стефан Гаврилов, 20. Сегундо Пачаме, 22. Себастиян Вия, 10. Джани Политино, 91. Вини Трибуле.

Любо Пенев извлече повече позитиви от контролата с Берое

"Смърфовете" загубиха с 0:1 от старозагорци

Еуфория в Пловдив! Над 10 000 викат за България

Огромен интерес към билетите за мача

Николай Минков: Искаме да сме в топ 3 и да спечелим Купата

Един от лидерите на Ботев Пловдив определи целите пред "канарчетата"

Генчев: Винаги може и по-добре

"Фабио Лима отново се контузи", потвърди треньорът на Левски

Локо Пловдив допусна поражение от Берое на "Лаута"

Старозагорци победиха с 1:0 в Пловдив

Левски надви Ботев Враца с 3:2 в контрола (ВИДЕО)

Бала, Сангаре и Ван дер Каап отбелязаха за "сините" на "Герена"

НСА допусна поражение в женската Шампионска лига

Расинг Юнион победи нашите момичета с 2:0 в Люксембург

Груев: Ако играем като отбор, ще победим

Халфът на Лийдс вярва в успеха срещу Северна Ирландия

Илиан Илиев: Интересът от феновете ни радва

Националният ни селекционер заяви, че мачът със Северна Ирландия няма да е лесен