3. СЛЕД БИТКА В ЧЕРНА ГОРА: Лудогорец продължава в Шампионската лига! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Ихинио, Чибота и Каули вкараха в Подгорица

Шампионът на България Лудогорец победи с 3:1 Будучност (Подгорица) при гостуването си в Черна гора и продължава в квалификациите за Шампионската лига.

"Орлите" изиграха много добър мач в Подгорица и доказаха по-голямата си класа. Разградчани ще се изправят срещу Мидтиланд идната сряда на своя "Хювефарма Арена" в следващия етап от квалификациите.

Мачът започна отлично за гостите от България и след само две минути игра "орлите" имаха прекрасен шанс да открият резултата. Каули Оливейра получи пас от Текпетей и се завъртя, нагласяйки си топката на десния крак. Последва мощен удар от границата на наказателното поле на Будучност, но топката се отклони в левия страничен стълб на вратата, пазена от Милош Драгоевич.

В 12-ата минута новият нападател на „орлите” Ихинио Марин наказа груба грешка на защитата на Будучност. Чибота подаде остро отдясно, а бранителят на Будучност - Чукович, действа колебливо и топката отиде в Ихинио, който вкара в опразнената врата за 1:0.

Четвърт час след старта на мача Драгош Григоре осъществи страхотен дълъг пас от половината на Лудогорец към Чибота. Офанзивният футболист на "орлите" обаче не успя да овладее топката пред погледа на Драгойевич и вратарят на Будучност улови топката. Българският отбор не спря с ударната си преса дълбоко в половината на своя опонент в сряда вечер, което представляваше сериозно предизвикателство пред Будучност да организира смислено нападение.

В 25-ата минута Лудогорец получи право да изпълни пряк свободен удар и точен отново бе Мавис Чибота. По подобие на мача от efbet Лига – срещу Славия, Чибота реализира ефектен гол от фаул, след като не остави никакви шансове на стража на черногорците да се намеси.

След половин час домакините намалиха пасива си, след като топката параболично бе центрирана отдясно от Петър Райчевич към бранителя Игор Чукович. Той се извиси над Сисиньо и стреля с глава, а ударът му прехвърли излязлия напред Ренан дос Сантос и топката влетя в българската врата - 2:1. По този начин защитникът се реабилитира за грешката си за първия гол за "орлите".

Второто полувреме стартира като първото. Българският тим натисна териториално своя противник, но в първите пет минути опасностите пред вратата на Драгойевич липсваха.

В 58-ата минута шампионът на Черна гора направи скоростна атака отляво, а Бойович се откъсна и се опита да стреля към вратата на Ренан, но вместо това топката отиде доста встрани от българската врата.

В 63-ата минута Аджич "натисна" при въздушно единоборство Козмин Моци след центрирана топка, но първият асистент-съдия на Кареко вдигна флага си за засада и не последва дузпа за Лудогорец. В 75-ата минута Райчкович опита силен удар от фаул, но безкрайно неточен. Три по-късно Алекс Сантана засече центриране от корнер с глава, но новото бразилско попълнение на Лудогорец не намери очертанията на вратата на Будучност - аут. Десет преди края Сисиньо видя как Каули Оливейра се откъсва от отбраната на домакините, но пасът на крайния защитник беше "една идея" по-бърз от това, което се изискваше бившият играч на Падерборн 07 да овладее и да отправи удар към вратата на Драгойевич.

Пет преди края Моци допусна топката да го прехвърли, а Вуячич върна успореден пас за Джуричкович. Той стреля мощно с десния крак зад дъгата, но опитът му беше неточен - аут. Миг по-късно Вуячич бе намерен в наказателното поле и отправи удар с глава, след като бе оставен изцяло непокрит, но изстрелът също беше неточен.

В 90-та минута Будучност получи шанс да изпълни пряк-свободен удар вляво на наказателното поле на Лудогорец, но Сантана се справи и изчисти опасността с глава. Три минути след това падна и решителния трети гол за Лудогорец. Жоржиньо получи отдясно, проби на скорост към наказателното поле и намери Каули на дъгата, откъдето той матира Драгоевич с перфектен удар в левия ъгъл!

Така на 26-ти август разградчани ще мерят сили срещу шампионът на Дания Мидтиланд, като ще имат домакинското предимство на "Хювефарма Арена".

Будучност - Лудогорец 1:3
0:1 Ихиньо 12
0:2 Чибота 25
1:2 Чукович 31
1:3 Каули Оливейра 90+3

Стартови състави:

Будучност: Драгоевич, Вукчевич, Аджич, Чукович, Секулич, Тержич, Миркович, Райчикович, Иванович, Мораитис, Бойович

Лудогорец: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 21. Григоре, 30. Моци, 3. Недялков, 25. Баджи, 7. Сантана, 13. Чибота, 37. Текпетей, 95. Каули, 9. Ихиньо

90+3 ГОООЛ за Лудогорец! Жоржиньо получи отдясно, проби на скорост към наказателното поле и намери Каули на дъгата, откъдето той матира Драгоевич с перфектен удар в левия ъгъл!

90 - Центриране от пряк-свободен удар в наказателното поле на Лудогорец, но Сантана се справи и изчисти с глава

84 - Oпасен удар по посока на Ренан, но за щастие топката не намира целта и излиза в аут

77 - Удар с глава на Алекс Сантана, който минава покрай вратата

58 - Шампионът на Черна гора направи скоростна атака отляво, а Бойович се откъсна и се опита да стреля към вратата на Ренан, но вместо това топката отиде доста встрани от българската врата.

46 - Начало на второто полувреме

45 - Край на първата част

39 - Бойович стреля опасно от дистанция, Ренан изби отлично, но получи проблеми след приземяването си!

31 - ГОЛ за Будучност! Домакините се връщат в мача, след като бранителят на Будучност Чукович прехвърли Ренан след удар с глава и топката се озова в мрежата на българския тим!

25 - ГОООЛ за Лудогорец! Чибота реализира след страхотно изпълнен пряк-свободен удар!

18 - Oтличен шанс пред Каули, но ударът му с глава излетя над напречната греда на Драгоевич!

12 - ГОООЛ за Лудогорец! Чибота центрира в наказателното поле, там груба грешка на вратаря Драгоевич и бранителите на домакините и Ихиньо от няколко метра нямаше как да сбърка за първия си гол с екипа на шампионите!

6 - Претенции на домакините за игра с ръка в наказателното поле на Лудогорец, но дузпа не е отсъдена.

2 - Греда за Лудогорец! Каули Оливейра разтресе левия страничен стълб на домакините и лиши българския тим от страхотен гол след 120 секунди игра!

1 - Начало на срещата в Подгорица!

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч