3. "София-Запад" пак надигра Левски в коледното дерби - 7:4 (снимки+видео)

"София-Запад" пак надигра Левски в коледното дерби - 7:4 (снимки+видео)

Шампионът по футзал бе безпощаден към Гонзо, Йовов и компания

Фен фракцията и вицешампион по футзал „Левски София-Запад“ надигра със 7:4 тима на Левски в традиционната благотворителна коледна среща, която двата отбора организират за трета година.

В зала „Христо Ботев“ аматьорите надиграха със 7:4 професионалистите. На дървения паркет в зала „Христо Ботев“ и миниатюрните размери на терена в сравнение с истинския, пак се оказа, че именно Гонзо и компания изглеждаха като тези, които трябва да черпят знания от своя съперник. Спортният директор на тима от Герена направи хеттрик, но това не бе достатъчно, за нещо повече от почетна загуба.

Това бе трета загуба за футболния отбор в досегашните три дербита между двата тима.

Тактически изключително грамотен и знаещ как се играе на такъв терен, отборът на „София-Запад“ съвсем заслужено спечели мача, в който водеше от самото начало и не изпусна инициативата до края. Момчетата на капитана Георги Иванов пък се стараеха да действат с по-бързи атаки с няколко паса, което като че ли не бе правилният подход в срещата. „Сините“ излязоха с жълти екипи. Капитан на тима бе Гонзо, следван от Христо Йовов, Симеон Райков, Лъчо Балтанов, Орлин Старокин и младия вратар Александър Любенов.

Мачът бе разделен на едно почти безголово първо полувреме и много резултатно второ. Първите 25 минути на мача завършиха при резултат 1:0 в полза на „София-Запад“. Играчите на фен фракцията поведоха още в самото начало на срещата след гол на Благовест Марев.

В първите десет минути аматьорите показаха много силна игра и в 80 процента от времето държаха топката. "София-Запад" създаде над пет много добри положения за гол, докато Гонзо и компания разчитаха на по-редки атаки. Все пак Левски също имаше няколко възможности, но Старокин, Балтанов и Гонзо нямаха шанс, а Симеон Райков удари греда.

През второто полувреме обаче паднаха 10 гола. Полувремето започна със силни минути за Левски, като Райков на два пъти нямаше шанс, а Гонзо вкара директно от тъч, но реферът отмени гола, защото по правилата такъв не може да има от страничен удар.

Младият Христо Попадин обаче изравни след центриране, но равенството не трая дълго. В ответната атака Явор Софрониев отправи много добър и плътен удар в горния ляв ъгъл на вратата и отново изведе „София-Запад“ напред.

Малко след това отборът на фен фракцията вкара и трети гол. След пробив по крилото и удар вратарят на Левски сякаш подцени шута, който беше доста слаб, и Александър Любенов не реагира добре.

След попадението професионалните футболисти натиснаха своя съперник, играейки на преса, но Йовов и Гонзо нямаха шанс. Въпреки това „сините“ намалиха на 2:3 с гол от дузпа на Гонзо.

„София-Запад“ пак набързо си върна аванса. Несторов бе изведен по дясното крило финтира добре играч на Левски и с хубав удар от няколко метра направи 4:2.

След четвъртия гол футболистите на „София-Запад“ напълно овладяха ситуацията на терена. С късите си пасове и много тактически грамотното движение по терена, аматьорите изпуснаха няколко много хубави положения преди да вкарат още един гол и да поведат с 5:2.

По-малко от 60 секунди по-късно обаче Гонзо получи топката на средна дистанция от вратата и с хубав удар намали на 3:5.

В следващите минути  Левски имаше възможност да организира много опасна контра, при която бе отсъдено нарушение на Гонзо и мениджърът на Левски още веднъж показа колко гори в играта, след като негодува бурно срещу решението на съдията.

Малко по-късно обаче Койчев сложи край и на минималните надежди на Левски да се добере до равен, правейки резултата отблизо 6:3.

Централният нападател Георги Иванов мушна още един гол в края с удар под гредата – 4:6, но това бе нищо.

Футболистите на Левски организираха финален натиск в края, но при една контра и добавка „София-Запад“ направи 7:4.