3. София-Запад разби Левски на футзал (+СНИМКИ)

София-Запад разби Левски на футзал (+СНИМКИ)

”Сините” паднаха с 3:7, въпреки Йовов и Топчо

Отборът на Левски София – Запад спечели традиционния коледен мач по футзал срещу отбора на Левски, размазвайки професионалистите със 7:3. Мачът се игра в залата на НСА пред около 300 зрители. Това е 4-а победа за отбора по футзал, като единствено миналата година Левски победи след изпълнение на дузпи.

”Сините” бяха във впечатляващ състав - спортният директор на Левски Христо Йовов, помощник-треньорът Елин Топузаков, двамата близнаци Борислав и Радослав Цонев, както Пламен Димов и Пламен Илиев играл, като полеви играч, както и няколко младоци, допълваха селекцията, а на вратата бе юношеският национал Александър Любенов.

През първото полувреме лидерът в шампионата по футзал доминираше тотално и след неговия край водеше с 3:0.

След почивката професионалистите намалиха резултата с гол на Ради Цонев. Последваха нови три гола за София Запад, дело на Александър Димитров, Делян Койчев и Йосиф Шутов. Боби Цонев направи резултата 6:2, а Христо Йовов не пропусна на празна врата за 6:3. В последните минути на мача, Божутера заигра като вратар и допусна един гол, дело на Христо Костов.

Всеки от присъстващите, който желае, можеше да дари средства, които ще отидат във фонд "100 години Левски".

След мача Христо Йовов с усмивка обяви, че би поканил отбора по футзал за един сблъсък, но на зеления терен.

ЛЕВСКИ - ЛЕВСКИ (София-Запад) 3:7
0:1 Мартин Марков (7)
0:2 Александър Димитров (16)
0:3 Мартин Марков (19)
1:3 Радослав Цонев (25)
1:4 Александър Димитров (26)
1:5 Делян Койчев (30)
1:6 Йосиф Шутев (33)