3. Спокойно, без напрежение, Украйна ни ожъна с 3:0 в дебюта на Мадански (видео+снимки)

Селин, Шевченко и Ярмоленко вкараха головете за украинците, Бандаловски напусна контузен

Националният ни отбор по футбол записа поредното си поражение, след като тази вечер отстъпи с 0:3 на тима на Украйна в контрола. Срещата се игра на стадион „Валери Лобановски” пред около 5 хиляди зрители и бе дебют на Михаил Мадански начело на „трикольорите”.

Полузащитникът на Локо (Пловдив) – Христо Златински, халфът на Литекс Александър Цветков, бранителят на Черноморец Георги Терзиев и халфът на Литекс Георги Миланов, направиха официални дебюти за „лъвовете”. Бранителят на ЦСКА – Иван Бандаловски пък получи травма в началото на второто полувреме.

Двубоят започна обнадеждаващо за българите, но в 7-та минута Украйна излезе напред в резултата след гол от корнер. Тогава Гусев центрира в пеналта, Милевски отклони към далечната греда, където непокритият Селин с глава от няколко метра даде преднина на домакините.

След попадението Украйна продължи да владее инициативата и в 15-ата минута Ярмоленко можеше да направи 2:0, но ударът му прелетя над вратата. 120 секунди по-късно Тимосчук също опита късмета си от далечна дистанция, но и той не можа да намери очертанията.

Така се стигна до 22-ата минута, когато Златински шутира мощно от над 20 метра, принуждавайки Шовковски да боксира в корнер. След неговото изпълнение Иван Бандаловски се извиси над всички и стреля с глава, ала топката срещна дясната греда на домакините.

След това положение украинците отново ни натиснаха в половината ни и в 28-ата минута, след една хубава атака отляво, Ярмоленко центрира по земя в пеналта, където Шевченко и Милевски се разминаха с топката.

Така се стигна до 39-ата минута, когато Милевски подаде за Ярмоленко в пеналта, халфът продължи за Гусев, който стреля от 6 метра, Михайлов показа невероятен рефлекс и спаси с една ръка, но при добавката никой не можа да спре непокрития Шевченко.

До края на полувремето зрителите не видяха повече голове и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Украйна.

Втората част бе далеч по-скучна от първата, като в нея Михаил Мадански смени изцяло състава си. В 53-ата минута Стилиян Петров шутира силно от фаул, но не можа да уцели вратата, а в 63-ата Тимосчук опита късмета си от границата на пеналта, ала и неговият шут излезе в аут.

Най-опасната ситуация пред вратата на Шовковски за второто полувреме дойде в 72-ата минута, когато Ивелин Попов
получи в пеналта и стреля по диагонала, но кълбото премина на сантиметри от вратата на Украйна.

Така дойде 82-ата минута, когато Ярмоленко сложи точка на спора, след като засече отблизо остро центриране отляво на Коноплянка.

До края мачът просто се доиграваше и зрителите на „Валери Лобановски” не видяха повече попадения. Така Украйна се наложи с 3:0 над България в контрола, която бе и официален дебют на Михаил Мадански начело на „трикольорите”.