3. Спортика (Благоевград) загуби с 2:3 от Берое в мач от Държавното първенство за жени

Женският футболен отбор на Спортика (Благоевград) загуби с 2:3 от Берое (Стара Загора) в двубой от втория пролетен кръг на Държавното първенство за жени, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград. Пред около 200 зрители на стадион "Христо Ботев" възпитаничките на треньора Емил Кърцелски изиграха най-слабия си мач откакто участват в Държавното първенство и логично загубиха.

Въпреки допуснатите три гола, вратарката на клуба от Благоевград не може да се вини за нито едно от попаденията, а напротив Станимира Матарова спаси своя отбор от по голям резил.  Гостите от Стара Загора откриха резултата в още в 8-ата минута. Тогава Игнатова напредна по дясното крило центрира в наказателното поле, където непокритата Медарова отблизо не сбърка за 0:1. След гола, отборът на Спортика взе изцяло инициативата но последователни удари на Гергана Мазнева и Михаела Минчева или бяха отразявани от вратарката на гостите или не попадаха в целта. Най-чистото положение пропиля топреализаторката на Спортика Гергана Мазнева  пет минути преди края на първото полувреме. Тогава тя бе изведена от дълбочина и се озова очи в очи с Милена Иванова, която пазеше на вратата за Берое и стреля право ръцете и. Вместо да натиснат своите съпернички  през втората част домакините допуснаха нов  гол в две минути след, като играта бе подновена Тогава след изпълнение на корнер Тонева от състава на Берое засече топката с глава и я прати неспасяемо  в мрежата за 0:2.

Въпреки пасива от два гола възпитаничките на Емил Кърцелски не се предадоха и търсеха гола до последно. Все пак благоевградчанки се добраха до попадение в 73-ата минута на срещата, а в негов автор се превърна Михаела Минчева, която с прострелян удар намали за 1:2. И когато всички по трибуните очакваха да се стигне до изравнянване Минева охлади страстите на домакините с трети гол в 86-ата минута. Най-добрата в този  мач за Спортика Михаела Минчева можеше да отбележи кориозен гол, след като отправи силен удар някаде от дъгата на центъра но вратарката на Берое -  Иванова се справи и с това положение и изби в корнер. Тя обачр нямаше какво да направи в 90-ата минута, кагато Минчева намери на границата на наказателното поле Петя Пеовска, която с плътен удар вкара за крайното 2:3  в полза на Берое. В петък отборът от Благоевград отново ще бъде домакин, този път на ЛП Суперспорт.

Срещата е замислена да се играе отново на стадион "Христо Ботев" в Благоевград от 17.00 часа.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА