Станислав Генчев е притеснен, въпреки успеха над Септември (София)

"Има още много неща за изчистване", смята наставникът на Левски

Новият наставник на Левски Станислав Генчев обяви след днешната победа с 5:0 над Септември, че е притеснен от бавното напредване на тима в тактически план.

"От резултата съм много доволен, но от играта има още доста неща, които трябва да изчистваме. Истината е, че очаквах да се представим доста по-добре чисто тактически. Доволен съм от старанието и влагането на футболистите.

Всеки следващ мач трябва да сме по-добри и напреднали от предния. Сега има напредък при отбелязването на головете, но пак имаше доста пропуски. Това, което лично мен ме притеснява, е, че напредваме много бавно чисто тактически.

Целта, която имахме като избягани километри и спринтова дистанция, почти всички я покриха. Това е много важно. След като се освежат, това ще им е от голяма полза. Доволен съм от физическото влагане.

Изключително ни е приятно да играем пред многобройна публика, която ни подкрепя. От нас се иска да играем така, както подхожда на Левски - със себераздаване на всеки един, тактическа дисциплина, много ситуации пред противниковата врата и най-вече отбелязването на много голове, защото всеки един фен идва на “Герена” да гледа голове.

Най-вероятно за някои футболисти ще има повече игрово време, а за други - по-малко, но всеки трябва да се бори за мястото си на терена. Дори да има 15 минути, да покаже, че заслужава другия мач да започне от първата минута. Всеки ще получи шанс, но от тук нататък някои футболисти ще получават по-дълго игрово време, защото трябва да стигнат до 90 минути, както са официалните мачове", завърши Генчев.