3. Страхлив, слаб и муден Левски падна само с 1:2 в откриването на „Лудогорец Арена” (видео+снимки)

Хитът в „А” група излезе начело във временното класиране

Отборът на Лудогорец продължава със страхотните си игри от началото на сезона, след като днес разби гранда Левски, побеждавайки го само с 2:1. Срещата бе и освещаване на реконструирания „Лудогорец Арена”, който бе тържествено открит преди началото на двубоя от премиера Бойко Борисов и президента на БФС – Борислав Михайлов.

Около 7 хиляди зрители видяха страхотна игра на своите любимци, които тотално подчиниха мудния си в този мач съперник в поредния мач от 7-ия кръг на родната „А” група.

Мачът започна с опасен удар от фаул на Йовов, който обаче премина встрани от вратата на домакините. В началните минути столичани владееха повече топката, но нещата на терена бързо се промениха. В 7-та минута Дяков стреля силно с десния крак извън наказателното поле, ала кълбото прелетя над вратата на Илиев.

Така се стигна до 10-ата минута, когато Мирослав Иванов овладя в половината на Левски, напредна няколко метра и подаде за Гъргоров, който с едно докосване му върна в пеналта, Деко стигна до кълбото и с премерен удар в десния ъгъл направи безпомощен стража на „сините” – 1:0.

Това попадение обърка „сините”, докато тимът на Лудогорец започна все по-масирано да атакува вратата на столичани. В 20-ата минута Михаил Александров проби бързо по десния фланг и върна за Марселино на границата на наказателното поле, но ударът на бразилеца бе спасен от Илиев.

Така дойде 29-ата минута, когато Милиев намери Цветков на границата на пеналта, нападателят върна за Гаджев, който с много хубав удар по земя от около 25 метра оплете кълбото в долния десен ъгъл на Голубович – 1:1.

Този гол посъживи гостите и в 37-ата минута Христо Йовов можеше да даде преднина на Левски, но в типичния си стил не можа да уцели вратата от няколко метра. В самия край на полувремето пък, Йовов центрира в пеналта, където Цветков засече с глава, ала изстрелът му бе слаб и не затрудни стража на „орлите”.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Втората част пък отново стартира ужасяващо за гостите от София, които още в 52-ата минута получиха второ попадение в мрежата си. Тогава Генчев проби по десния фланг и подаде към точката на дузпата, където Гъргоров стреля, кълбото се отклони в крака на Грийн и неспасяемо влетя в мрежата на Илиев.

„Сините” веднага опитаха да върнат това попадение, но пропуски направиха Арш и Райков, които не затрудниха Голубович със слабите си удари.

Така дойде 74-ата минута, когато Емил Гъргоров можеше да сложи точка на спора, след като бе изведен сам срещу Илиев, но младият вратар разчете добре ситуацията и спаси изстрела на Бадема. В следващата атака Гъргоров отново опита да притеснява стража на „сините”, засичайки центриране на Атанасов, но Илиев пак внимаваше и спаси.

В края на мача, в 88-ата минута Йордан Минев открадна топката на левия фланг и подаде за Гъргоров, но ударът на нападателя излезе в аут.

До края на двубоя нов гол не падна и така Лудогорец направи страхотно освещаване на новия си стадион, надигравайки категорично Левски само с 2:1.