3. Стяуа наказа пропуските на ЦСКА и спечели с минимален резултат (ВИДЕО)

Стяуа наказа пропуските на ЦСКА и спечели с минимален резултат (ВИДЕО)

Единственото попадение в срещата бе дело на Ади Попа и падна в края на първата част

ЦСКА загуби с 0:1 от румънския гранд Стяуа в петата си контрола играна на турска земя. „Армейците” имаха повече положения в двубоя, но липсата на късмет в ключови моменти доведе до негативен краен резултат в мача. Най-сериозните положения за българския тим бяха пропиляни от Тони Силва и новото попълнение на "армейците" Стефан Николич. Единственото попадение бе дело на Адриан Попа в края на първото полувреме.

ЦСКА започна уверено срещата и владееш повече топката в първите минути. Най-активният за „червените” през първата част Тони Силва пробва рефлексите на румънския страж в 6-ата минута, но Кожочару успя да отклони в ъглов.

„Армейците” имаха териториален през първата част, но нападението на българския тим не успяваше да пробие защитата на Стяуа.

В края на полувремето Тони Силва пропусна най-чистото положение за ЦСКА през мача. След като остана сам срещу вратаря на Стяуа португалецът успя да го финтира, но си пусна силно топката и не успя да нанесе удар към опразнената врата.

Минута по-късно отборът на Стяуа се възползва от грешка в отбраната на „червените” и поведе в резултата. Адриан Попа остана непокрит отдясно и с безпогрешен диагонален шут даде преднина на своя тим – 1:0 за Стяуа.

ЦСКА започна силно второто полувреме и само след 2 минути игра можеше да стигне до изравнително попадение, но Николич, който явно днес нямаше ден, бе изведен сам срещу Кожучару и не успя при прехвърлящия си удар.

Ади Попа бе на път да огорчи за втори път „армейците” в 60-ата минута след бърз пробив отляво. Румънецът премина между няколко бранители в червено и от малък ъгъл нанесе  удар, за щастие топката  срещна гредата.

В 63-ата Николич получи нов шанс да изравни, но изстрелът му по земя бе избит от Кожучару, който със сетни сили отклони с крак топката.

Румънците показаха пестелива, но ефективна игра и в 70-ата минута след изпълнение на корнер Пап можеше да удвои, но шансът бе на страната на ЦСКА и кълбото профуча на сантиметри от напречната греда.

Резервите на „червените”, които влезнаха в игра в 68-ата минута, не успяха да затруднят отбраната на Стяуа и резултатът остана непроменен до края на двубоя, като по този начин ЦСКА инкасира втора поредна загуба в контролите.

Следващият мач на „армейците” е на 6 февруари срещу Слован (Либерец).

Стартови състави:

ЦСКА: Ясин Ел Харуби , Венцислав Василев (68' - Кристиан Супусепа), Пламен Крачунов, Марин Оршулич, Тончи Кокуч , Маркиньос (68' - Борис Галчев), Стивън Сънди (68' - Денис Причиненко), Жуан Фелипе, Неманя Милисавлевич, Стефан Николич (68' - Орелиен Йоахим), Тони Силва (68' - Амансио Фортес)

Стяуа: Кожочару; Пап, Лукин, Варела, Тошча; Препелица (к), Бреевелд - Попа, Русеску, Чипчиу; Кешеру
Резерви: Аркалускис, Ница, Рапа, Танасе, Станчю, Латовлевици, Фам-Хуй, Неагу, Цукудеан, Бурчеану, Енчеану, Вилчеану

Контролите на ЦСКА през зимата:
21 януари, в Турция, ЦСКА - Аален (Германия) 1:0
22 януари, в Турция, ЦСКА - Металист (Харков) 2:1
28 януари, в Турция, ЦСКА - Шльонск (Вроцлав) 1:0
31 януари, в Турция, ЦСКА - Рапид (Виена) 1:2
3 февруари, в Турция от 17:30 часа: ЦСКА - Стяуа (Румъния)
6 февруари, 17:00 часа, в Турция: ЦСКА - Слован (Либерец, Чехия)
9 февруари, 17:00 часа, в Турция: ЦСКА - Сьондерийске (Дания)
12 февруари, 17:00 часа, в Турция, ЦСКА - Пертолул (Плоещ)
15 февруари, 17:00 часа, в Турция, ЦСКА - Стрьомсгодсет (Норвегия)

ЦСКА - Стяуа 0:1

90` Край на срещата! ЦСКА загуби с 0:1 контролата си срещу Стяуа.

80` Пряк свободен на добра позиция за ЦСКА. Влезлият през втората част Причиненко стреля обаче в стената.

70` Центриране от корнер отляво на вратата на "червените", Пап не бе покрит добре и успя да нанесе удар с глава, топката минава малко над напречната греда.

68` Жълт картон за Йоахим. Нападателят на "червените" опита да си изпроси дузпа, но бе санкциониран от главния рефер с жълт картон за симулация.

65` Силва и Николич са заменени, на тяхно място влизат Галчев и Йоахим.

63` Нов пропуск на Николич! Новото попълнение на ЦСКА за пореден път не успя да преодолее вратаря на Стяуа, стреля по земя отдясно, но Кожучарu изби с крак.

60` Ади Попа премина успешно между двама бранители на ЦСКА отляво и нанесе удар, който за щастие срещна гредата. Неубедителна игра в отбрана на "армейците".

51` Разочароващо изпълнение от фаул на Маркиньос, който прати топката високо над вратата.

47` Натиск в първите минути на ЦСКА! Николич остана очи в очи срещу Кожочару, но вратарят на румънците парира удара му. Нов сериозен пропуск на "червените"

46` Начало на второто полувреме.

45+1` Край на първата част.

45+1` 1:0 за Стяуа! Адриан Попа бе оставен непокрит отдясно на Харуби, румънецът бе намерен с отличен пас от свой съотборник и със силен диагонален удар прати топката в мрежата на ЦСКА. Веднага след попадението съдията свири край на първото полувреме.

44` Какъв пропуск на Тони Силва! Португалецът бе изведен срещу стража на Стяуа, успя да го преодолее с прекрасен финт, но си пусна топката много силно и в крайна сметка не успя да стигне до кълбото за да вкара на опразнената врата!

40` Николич е изведен само срещу вратаря на Стяуа, страничният рефер е вдигнал флага за засада.

33` Препелица фаулира Силва в близост до големия пеналт. Следва центриране в полето на румънците, Кешеру чисти в корнер, миг преди Крачунов да нанесе удар към вратата на Кожочару!

30` Центриране в полето на ЦСКА, след рикошет в бранител стражът на армейците Харуби плонжира и лови!

25` Преса на "червените" в полетон на Стяуа, която дава резултат! Силва открадна топката и пусна към Николич, бранител на румънците обаче го изпревари и изби в корнер.

19` ЦСКА организира бърза контра отдясно чрез Силва, но португалецът не успя да преодолее последния в отбраната на Стяуа и топката му бе отнета.

15` Без чисти голови положения в първия четвърт час на контролата.

9` Чипчиу опита да намери свой съотборник в полето на "червените",  но пасът му бе прекалено силен и топката излиза в аут.

6`Опасен удар на Тони Силва след пробив отдясно, вратарят избива в корнер!

1` Начало на срещата!

Херо с любопитен коментар за събитията в Спартак (Вн)

Президентът трябваше да отстъпи, обясни Димитър Димитров

НА ЖИВО: Лудогорец – Локо Пд (СЪСТАВИ)

Гледайте и следете тук мача в Разград

Пълни трибуни в Пловдив за националите

Концерт преди мача с Люксембург в събота

Христо Янев след равенството с Хебър: Доволен съм

„Трябва да вадим позитиви от всяка една среща“, заяви треньорът на Ботев (Враца)

Йордан Минев: Хебър няма да се бори за оцеляване

Треньорът на пазарджиклии коментира равенството с Ботев Враца

НА ЖИВО: Спартак (Варна) - Локомотив (София) 2:2

Следете на живо дебюта на Антон Велков начело на "железничарите"

Шок! Илия Груев аут за близо половин година

Новината обяви националният селекционер Илиан Илиев

Генчев: След такава загуба трудно се спи

Треньорът на Левски със съобщение във фейсбук

Опашкарите Хебър и Ботев (Враца) не се победиха (ВИДЕО)

Двата отбора не се победиха на „Лаута“ – 1:1, резерва на пазарджиклии с червен картон