3. “Tича” ликува след 4:1 над Левски за Купата

“Tича” ликува след 4:1 над Левски за Купата

Шампионите напускат турнира след спорно съдийство и три червени картона

Черно море разби Левски с 4:1 и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България.

Двубоят на стадион „Тича” във Варна бе изключително интересен за наблюдаване и изпълнен с много драматични моменти. Шампионите завършиха мача с човек по-малко, след червен картон на Рабех още в 13-ата минута, а съдията Станислав Ставров изгони още треньорът на „сините” Георги Иванов – Гонзо и резервата Христо Йовов.

С два гола за „моряците” на тежкия терен във Варна се отличи капитанът Георги Илиев. При резултат 1:1 пък реферът отмени спорен гол в полза на Левски, а малко по-късно халфът на домакините Дани Георгиев бе точен за 2:1.

„Синята” есен приключва, а тимът е на 4-а позиция в „А” група и отпадна от Купата на България. Съставът завършва 2009-а с гостуване на Лацио в Лига Европа, където досега няма спечелена точка и отбелязан гол.

В началото на двубоя домакините от Черно море бяха по-активният отбор на терена, но над всички бе вратарят на Левски Божидар Митрев.

В 13-ата минута Рабех влезе с крак в корема на Заков и получи директен червен картон. След инцидента двата отбора започнаха бой по между си. Шампионите останаха с 10 души на терена, а нападателят на „моряците” напусна стадиона с линейка.

Гонзо пусна в игра Генев на мястото на Кръстовчев, а Попов заложи на Тошко Колев.

Колев се включи много активно и на два пъти застраши вратата на Митрев. В 29-ата минута резултатът бе открит. След страхотно разбъркване в наказателното поле на Левски, Георгиев стреля, вратарят на „сините” спаси, но топката попадна в Илиев и капитанът на „моряците” на празна врата бе точен за 1:0.

Шампионите обаче не отписаха срещата и тръгнаха напред. В 38-ата минута Миланов се възползва от грешка на Пиргов и разбъркване в полето на Черно море като с хубав изстрел с десния крак вкара за 1:1.

Най-спорното положение в мача дойде 3 минути по-късно. След изпълнение на ъглов удар Пиргов не успя да улови топката и тя влетя в неговата мрежа. Съдията Станислав Ставров обаче реши, че срещу стража на варненци е имало нарушение и отнеми попадението. Такова обаче нямаше, тъй като Пиргов се сблъска със свои съотборник. Резервата на Левски Йовов пък налетя на съдията и получи червен картон.

В последната 45-а минута на първата част Черно море нанесе своя удар. Ели Маркес проби по дясното крило, намери Дани Георгиев на границата на наказателното поле, който стреля акробатично и топката за втори път влетя в мрежата на Левски – 2:1.

Реферът е изгонил и треньорът на Левски Георги Иванов – Гонзо, който няма да ръководи своя тим от резервната скамейка.

След невероятен пропуск на Лазаров, домакините вкараха и трети гол. В 50-ата минута Бачев центрира в наказателното поле, Илиев си спря коженото кълбо и без проблем го насочи в мрежата, вкарвайки втория си гол в мача.

Мачът след попадението се успокои и до 65-ата минута опасностите пред двете врати липсваха. Темпото на игра тотално спадна. Левски нямаше сили да върне два гола, а Черно море спря да атакува „синята” врата.

В 88-ата минута Черно море стигна до четвърто попадение. Защитникът Танко Дяков стреля с левия крак от 25 метра и топката влетя в мрежата за 4:1.

Така Черно море разби Левски и се класира за четвъртфиналите за Купата на България.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА