3. Тодор Янчев дебютира с победа в ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

Тодор Янчев дебютира с победа в ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

Ивайло Чочев с 15-и гол за сезона при 2:0 над Хебър

ЦСКА 1948 започна с победа при новия си треньор Тодор Янчев.

Той дебютира начело на „червените“ с успех 2:0 над новака Хебър (Пазарджик) в първия официален мач за двата отбора през календарната година.

Резултатът на националния стадион „Васил Левски“ откри Ивайло Чочев (41) малко преди почивката, докато Александър Колев сложи точка на спора от дузпа дълбоко в добавеното време.

Така тимът им записа 11-и успех през сезона, а Чочев дръпна още на върха при голмайсторите в родния елит като вече има 15 попадения на сметката си.

ЦСКА 1948 е на трето място в класирането с 39 точки, докато Хебър остава предпоследен с 12 в своя актив.

Първата по-опасна ситуация в двубоя дойде след десетина минути игра, когато вратарят на Хебър Звонимир Микулич трябваше да се намесва след атака, завършена от Александър Колев. Пак Колев отправи силен удар в 19-ата минута, но отново без успех. Бирсен Карагарен пропусна нова добра възможност за ЦСКА 1948 в 27-ата минута, когато стреля край вратата на гостите от Пазарджик.

Системата за видеоарбитраж - ВАР трябваше да бъде използвана в заключителните минути на първото полувреме, когато реферът Георги Кабаков показа жълт картон на Ангел Бастунов, но всъщност официалното предупреждение бе за Симеон Петров.

Домакините успяха да поведат чрез Ивайло Чочев, който овладя топката в 41-ата минута след като се възползва от грешка на Мартин Михайлов и реализира за 1:0 за ЦСКА 1948. Това бе 15-и гол за Чочев в Първа лига от началото на сезона.

Чочев можеше да удвои преднината на ЦСКА 1948 малко след почивката, но прати топката над вратата. Александър Колев пропиля още един шанс за домакините в средата на второто полувреме, а в 67-ата минута Звонимир Микулич отрази нов удар с глава на Ивайло Чочев. Той бе близо попадение за ЦСКА 1948 и в 84-ата минута, когато получи от Колев, но стреля неточно.

Крайното 2:0 оформи в петата минута на добавеното време Александър Колев от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Алекс Серано.

Тимът на ЦСКА 1948 ще гостува на Ботев Враца в следващия си мач на 19 февруари, а ден по-късно Хебър ще бъде домакин на Спартак Варна.

ЦСКА 1948 – Хебър 2:0
1:0 Ивайло Чочев (41)
2:0 Александър Колев (90+5, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к), 2. Джонатан Перейра, 87. Симеон Петров, 14. Хелитон, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 20. Ангел Бастунов, 39. Парвиз Умарбаев, 10. Георги Русев, 11. Бирсент Карагарен, 9. Александър Колев;

Треньор: Тодор Янчев;

ХЕБЪР:  22. Звонимир Микулич, 98. Георги Търтов (к), 5. Мартин Михайлов, 15. Камен Хаджиев, 19. Муса Сила, 27. Роберт Мазан, 8. Алехандро Гарсия, 97. Марсел Жан-Пиер, 3. Богомил Божуркин, 77. Октай Хамдиев, 9. Ивайло Михайлов;

Треньор: Владимир Манчев.