3. Требъл за Лудогорец (+ВИДЕО)

Требъл за Лудогорец (+ВИДЕО)

Разградчани прибраха Суперкупата след 3:1 над Локо (Пд)

Лудогорец направи исторически требъл. Разградчани прибавиха трети трофей в своята витрина в своята история, след като победиха с 3:1 финалиста за Купата на България Локомотив (Пд) в двубоя за Суперкупата на страната. С голове на новото попълнение Кайсара, на Гъргоров и на Марселиньо разградчани станаха третият извънстоличен отбор след Литекс и Локо (Пд), който прибира този трофей. Освен това Лудогорец стана първият дебютант с требъл в историята на европейския футбол. Попадението за „черно-белите” от Пловдив за 1:1 отбеляза Даксон. Той изравни резултата в 13-ата минута, след като Кайсара бе дал преднина за тима на Ивайло Петев три минути по-рано. Гъргоров и Марселиньо се разписаха съответно в 43-ата и 90-ата минути.

Лудогорец контролираше играта през почти целия мач и заслужено се поздрави с победата. Защитата на Локомотив пък изглеждаше неориентирана, особено при втория и третия гол за разградчани. Двата отбора пък се наритаха прилично. За това говорят и осемте жълти картона, показани от главния рефер Ахмед Ахмед.

За разлика от финала за Купата на България, тази вечер на "Лазур" дойдоха не повече от 5000 зрители.

След продължителни разигравания в първите минути и коварен удар на Лазаров, спасен от Голубович, Лудогорец поведе в резултата. Марселиньо изведе по фантастичен начин новото попълнение Кайсара зад гърба на отбраната с петичка. За бразилеца не остана друго, освен да финтира вратаря Господинов и да отбележи в 10-ата минута.

Отговорът на Локомотив обаче не закъсня. Перфектно изпълнен свободен удар от страна на Даксон в 13-ата минута изравни головото съотношение на светлинното табло. Бразилецът завъртя топката в левия ъгъл на безпомощния Голубович.

По-дейната игра на разградчани продължи. В 23-ата минута опасен шут на Марселиньо от границата на пеналта профуча до страничната греда.

На моменти грубата игра вземаше превес, като между 25-ата и 42-ата минута бяха показани четири жълти картона – на Кайсара и Миро Иванов от състава на Лудогорец, и на Даксон и Даниел Георгиев от състава на Локо (Пд).

Но „орлите” имаха превъзходство. Те отправиха няколко шута към вратата на Господинов, които обаче най-често излизаха в аут. Така се стигна до 43-ата минута, когато Лудогорец отново излезе напред в резултата. Нов удар на Марселиньо рикошира и срещна напречната греда. Но при връщането на топката пловдивчани не се ориентираха, като Миро Иванов пое и пусна към Гъргоров. И докато локомотивци вдигаха ръце, претендирайки за засада, Бадема с диагонален шут и с помощта на страничната греда направи 2:1.

През второто полувреме темпото спадна. Играчите на двата отбора продължиха с грубостите и заради това бяха показани нова порция жълти картони, а лекарите имаха работа. В края на срещата Жереми Родригес като че ли напусна принудително терена.

Пред Лудогорец отново се откриха по-добрите ситуации. В 55-ата минута Марселиньо засече центриране от корнер, но стреля встрани от вратата. В 68-ата минута отново той се прояви като намери Иван Стоянов вдясно в наказателното поле. Крилото центрира по тревата, но безадресно. В 71-ата минута пък Стоянов се размина с топката на далечната греда при изсипване от ъглов удар.

Локомотив се събуди петнайсетина минути преди края, когато новото попълнение Тасио изстреля истинска бомба пред пеналтерията, но не намери очертанията на вратата.

Лудогорец обаче продължи да контролира събитията на терена. В 79-ата минута вратарят на пловдивчани Данчо Господинов пресрещна предвидливо изскочилия сам срещу него Марселиньо и предотврати трети гол в своята врата.

С изтичането на редовното време шампионите решиха мача в своя полза с трето попадение. Гъргоров подаде на Марселиньо с глава, като на пътя на паса беше Даниел Георгиев. Защитникът обаче проспа ситуацията и позволи на бразилеца да овладее и да прехвърли вратаря Господинов за крайното 3:1.
Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо