3. Трилър между Лудогорец и Литекс приключи със самоубийствено равенство (+видео)

Трилър между Лудогорец и Литекс приключи със самоубийствено равенство (+видео)

Разградчани останаха на 8 точки от ЦСКА

Литекс и Лудогорец не се биха в истински спектакъл в Разград. Двубоят приключи при равенство 1:1. По този начин разградчани останаха на 8 точки зад лидера ЦСКА в борбата за титлата, докато Литекс вече трети мач няма победа и сега води на четвъртото място, което по принцип не дава евроквота, само с 2 точки на Левски и с 3 на Локомотив Пд в борбата за Лига Европа. Утре „сините” гостуват на Калиакра, докато "черно-белите" приемат Славия.

Резервата Момчил Цветанов откри резултата на „Лудогорец Арена” в 75-ата минута. В 80-ата Станислав Генчев изравни, а до края ловчанлии пропуснаха две чисти положения да стигнат до победата, докато на другата врата също бе горещо. В 55-ата минута останаха сериозни съмнения за игра с ръка на Итуа на голлинията при удар на Иван Стоянов, който вършееше отдясно. Но пък и Йордан Минев влезе в краката на Галин Иванов в другото наказателно поле, което също бе подминато от съдията Калин Людмилов.

Първото полувреме не предвещаваше такава развръзка, след като зрителите, изпълнили разградското бижу, видяха само едно положение на Кабаселе. Но през второто останаха без дъх. В края двата отбора тотално загърбиха защитата и до последно търсеха победата. Изобщо, рядко срещана действителност по родните терени.

В първите 20 минути играта бе равностойна. После Лудогорец притисна Литекс. Марселиньо бе изведен в наказателното поле и пусна пас към непокрития Кабаселе, който с шпагат отправи удар, но Пиргов спаси. В 25-ата минута фалцов удар на Марселиньо мина на сантиметри от дясната греда. В 28-ата минута удар на Иван Стоянов рикошира и излезе в корнер. С това положенията през първата част се изчерпаха.

С подновяването на играта Лудогорец натисна. В 49-ата минута Иван Стоянов проби отдясно в наказателното поле, но стреля в аут. В 55-ата минута Итуа спря топката от голлинията, като останаха съмненията и претенциите на домакините, че защитникът е играл с ръка при удар на Иван Стоянов. После и Миро Иванов претендираше при шпагат на Страхил Попов.

В 75-ата минута Литекс изненадващо поведе в резултата. Резервата Момчил Цветанов бе изведен зад гърба на отбраната от Мирасема и с техничен удар над вратаря Голубович реализира. В 80-ата минута обаче Лудогорец изравни. Триходова комбинация между Михаил Александров, Иван Стоянов и Станислав Генчев завърши с гол на последния. Първите двама разиграха бързо помежду си и Александров върна пред вратарското поле, където Генчев веднага запрати топката в мрежата.

В 85-ата минута Литекс имаше нов шанс да отбележи. Мирасема преодоля двама защитници и остана сам срещу Голубович, но последният парира последвалия удар.

Двата отбора тръгнаха на риск и загърбиха защитната игра. В 90-ата минута отново ловчанлии изскочиха сами срещу вратар и защитник. И отново Голубович се намеси решително срещу Мирасема, който не успя да го преодолее за втори път.

Резервата Галин Иванов пък нахлу в пеналта в следващата атака и падна след съприкосновение на Йордан Минев срещу него, но реферът прецени, че дузпа няма.

Така срещата приключи без победител, което устройва конкурентите на Лудогорец и Литекс.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо