3. ТРИЛЪР В КЪРДЖАЛИ: Арда повали Ботев (Вр) в 92-та минута с 10 души (ВИДЕО)

ТРИЛЪР В КЪРДЖАЛИ: Арда повали Ботев (Вр) в 92-та минута с 10 души (ВИДЕО)

Врачани стигнаха до 2:2 от 0:2, уцелиха греда и накрая загубиха

Арда приема тимът в най-лоша форма в първенството – Ботев Враца. Срещата от 14-ия кръг на efbet Лига е днес от 15:30 часа.

Врачани се намират в серия от 10 мача без победа. Тимът е предпоследен с 10 точки в актива си, а 5 от 6-те загуби са дошли далеч от дома.

Ботев днес ще е без Чавдар Ивайлов, който е наказан. Под въпрос остава Юлиан Ненов.

Арда надви ЦСКА 1948 в миналия кръг и това бе първа победа на тима на Георги Чиликов от 5 мача насам. Сериозна голоша суша налегна Тонислав Йорданов, който няма гол в последните шест срещи.

Кърджалийци могат да се похвалят и с трима национали – Иван Караджов и Алекс Петков ще играят за България, а Давид Кики за Бенин. Левият бек вече е възстановен от своята травма и ще може да играе днес. Под въпрос остават Пламен Крумов и Светослав Ковачев.

АРДА - БОТЕВ (ВРАЦА) 0:0

АРДА: 12. Караджов, 11. Георгиев (85-ата минута, 25. Кики), 8. Желев, 24. Петков, 81. Зехиров, 80. Котев, 19. Руменов (64-ата минута 98. Йорданов), 33. Тилев (85-ата минута, 77. Юруков), 17. Коконов, 9. Делев, 37. Жуниньо (71-ата минута 4. Милен Стоев)

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Костов, 2. Христов, 5. Ничев, 6. Георгиев, 15. Маринов (84-ата минута - 21. Сержиньо), 16. Матеус Касини (74-ата минута - 94. Юлиян Ненов), 18. Миланов, 20. Бабунски, 22. Фераресо (74-ата минута - 77. Мартин Николов), 28. Тодоров (88-ата минута, 9.Николов), 88. Бауренски (84-ата минута - 23. Иван Митрев)

2-ата минута домакините започнаха активно още с началния съдийски сигнал и още преди да са изтекли две минути застрашиха противниковата врата. Коконов центрира отдясно, Руменов засече с крак от въздуха, но шутира в аут.

5-а минута футболистите на Арда са се настанили по-трайно пред вратата на гостите от Арда. Делев създаде опастност пред наказателното поле, но тя бе разгадана от защитниците на Ботев.

14-ата минута Матеус Касини стреля опасно от далечна дистанция. Топката тупна точно пред Иван Караджов на вратарят на Арда не трепна и улови кълбото.

18-ата минута Спас Делев центрира отляво на наказателното поле на Ботев. Там Иван Тилев от мястото за изпълнение на дузпа с глава праща топката встрани от вратата, пазена от Костов.

30-ата минута Спас Делев стреля от границата на наказателното поле на Костов, но насочената топка бе право в ръцете на вратаря.

33-ата минута домакините от Арда бележат първото попадение. Иван Коконов подаде топката отдясно на нападението на Арда и малкото наказателно поле, а там Спас Делев с шут я прати под гредата на Красимир Костов.

36-ата минута Милен Желев стреля от малък ъгъл към вратата на Ботев след заучено положение, но топката излиза в аут.

44-ата минута контраатака за гостите от Враца. Матеус Касини спринтира с топката, но се сблъска с Атасас Зехиров и двамата се строполиха пред наказателното поле на Арда, за да им се оказва лекарска помощ.

46-ата минута Румен Руменов бележи втори гол за Арда. Ива Тилев върна топката на метър от наказателното поле към Румен Руменов и той прехвърли Красимир Костов, бележейки първия си гол с екипа на Арда за този сезон.

47-ата минута бе отсъдена дузпа за гостите от Враца. Централният защитник Алекс Петков задържа за екипа Матеус Касини и съдията отсъди наказателен удар за Ботев и показа жълт картон за Петков. Зад топката застана Дориан Бабунски, който прати топката в мрежата за 2:1.

54-ата минута Ботев изравнява. Дориан Бабунски бележи втория си гол, след като с глава праща топката зад гърба на Иван Караджов при центриране от пряк свободен удар.

56-ата минута Спас Делев получава жълт картон за нарушение пред наказателното поле на Арда.

59-ата минута Диего Ферересо е официално предупреден от съдията и получава първи жълт картон за Ботев.

61-ата минута играта на стадиона в Кърджали се изнерви и Матеус Касини получава жълт картон за нарушение срещу Спас Делев.

65-ата минута първа смяна в състава на Арда. Томислав Йорданов влеза като смяна на Румен Руменов.

70-ата минута Арда остава на терена с 10 души. Алекс Петков е изгонен с втори жълт картон след нарушение в полето на Ботев.

72-ата минута Милев Стоев влиза смяна на Жуниньо.

73-ата минута удар на Касини, топката се отклони от защитник на Арда и излиза в ъглов удар.

74-ата минута двойна смяна за Ботев. Ферересо излиза, а в игра се появава Мартин Николов. Юлиян Ненов заменя Касини.

77-ата минута свиреп удар от въздуха на Спас Делев, но Красимир Костов избива. В следващата контраатака за Ботев Атанас Зехиров от Арда получава жълт картон. Минута по-късно и Йоан Бауренски получава жълт картон.

85-ата минута нова двойна смяна за Ботев. Бауренски напуска и влиза Митрев. Мирослав Маринов излиза, а вместо него влиза Сержиньо.

86-ата минута двойна смяна, но този път за Арда. В игра влизат Илия Юруков и Дани Кики. Те заменят Тилев и Георгиев.

88-ата минута греда за гостите от Враца. Резервата Георги Николов стреля в страничната греда на Иван Караджов.

89-ата минута Иван Митрев получава жълт картон.

90-ата минута Арда отново повежда в резултата. Спас Делев връща от наказателното поле към Тонислав Йорданов, който с шут по-земята праща топката зад гърба на Красимир Костов - 3:2.