3. Трилър в Разград! Лудогорец пак на върха (ВИДЕО)

Трилър в Разград! Лудогорец пак на върха (ВИДЕО)

Шампионите се измъчиха срещу младоците на Левски за 3:2, но са на крачка от 12-та поредна титла

В истински трилър се превърна дербито между Лудогорец и Левски, завършило при резултат 3:2, в мач от предпоследния кръг на сезон 2022/23 в efbet Лига. Срещата на стадион "Хювефарма Арена" бе решителна за титлата, както и за разпределението на медалите и местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири. С трите точки разградчани си върнаха първото място в класирането с точка пред ЦСКА-София. В последния кръг актуалните шампиони гостуват във Варна на Черно море, а ЦСКА излиза срещу Левски.

Лудогорец определено се измъчи срещу пълния с младоци състав на Елин Топузаков. Иизвън състава на "сините" останаха Николай Михайлов и звездата в атака Рикардиньо, а сред титулярите започнаха Патрик-Габриел Галчев и Асен Митков, както и новото попълнение Ел Джемили. След почивката пък на терена се появиха още юноши в лицето на Дейвид Михалев и дебютанта Кристиян Йовов - син на Христо Йовов. Топузаков започна с трима централни защитници в лицето на Сундберг, Кристиан Димитров и Ван дер Каап, а като крайни бранители действаха Патрик Габриел Галчев и Марин Петков. Лудогорец влезе по-добре в мача, но така и не създаде сериозни положения пред вратата на 18-годишния Пламен Андреев. Все пак в 23-ата минута шампионите дръпнаха след попадение на Кирил Десподов от дузпа. Веднага след това обаче Левски взе инициативата и до края на полувремето надигра съперника си. Илиян Стефанов възстанови равенството след центриране на Галчев отдясно и лошо пласиране на Игор Пластун в 33-ата мин. До края на полувремето Филип Кръстев първо от фаул затрудни Падт, а след това от границата на наказателното поле не уцели вратата.

След почивката Левски продължи да натиска и Ел Джемили тресна страничния стълб зад Падт, а в 60-ата минута Филип Кръстев отбеляза втори гол след прекрасна изява на младия Асен Митков. В следващите минути Лудогорец показа класа и първо влезлият 3 минути по-рано като резерва Якуб Пьотровски изравни с глава, а след това Игор Тиаго, отново с глава, направи 3:2.

Състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев (63-Матиас Тисера), 8. Клод Гонзалвеш (63-Якуб Пьотровски), 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов, 16. Аслак Фон Витри, 20. Нонато (46-Шоу), 22. Франко Русо, 32. Игор Пластун, 77. Кайо Видал (Доминик Янков), 88. Тодор Неделев (46-Спас Делев)

Левски: 1. Пламен Андреев (К), 5. Келиан ван дер Каап, 11. Джавад Ел Джемили (Кристиян Йовов), 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундберг (46-Дейвид Михалев), 27. Асен Митков (84-Роналдо), 30. Филип Кръстев (80-Андриан Краев), 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение