3. ЦСКА 1948 матира Ботев Пд в края (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 матира Ботев Пд в края (ВИДЕО)

Чочев донесе успеха в 86-ата минута

ЦСКА 1948 остана непобеден у дома през сезона, след като победи Ботев (Пловдив) с минималното 1:0 в предпоследната среща от XIII кръг на efbet Лига.

Ивайло Чочев донесе успеха на „червените“, разписвайки се в 86-ата минута на срещата, след като преди това домакините удариха греда, а тяхно попадение беше отменено.

След успеха ЦСКА 1948 вече има 21 точки, докато Ботев остана с 12 в своя актив и без успех в Бистрица.

Днес още в 5-ата минута Ерденис Гурища центрира и Ивайло Чочев стреля с глава, но удари дясната греда на вратата, пазена от Даниел Кайзер.

Малко повече от четвърт час по-късно Антонио Вутов се пребори с Антонио Перера и стреля от над 20 метра по земя, но топката излезе в аут.

Пловдивчани опитаха да отговорят с шут на Антоан Бароан, но националът Даниел Наумов се намеси решително.

Постепенно Ботев изнесе играта в предни позиции и в 35-ата минута кълбото достигна до Фаустас Степонавичус, но той стреля неточно.

В добавеното време на първата част Бирсент Карагарен центрира към Чочев, който отправи неточен удар към вратата на гостите.

Веднага след почивката домакините опитаха да наложат натиск и в 55-ата минута Ивайло Чочев с левия крак засече центриране на Симеон Петров, но изпрати кълбото над вратата.

Малко по-малко от четвърт час преди края на редовното време резервата Видар Кяртансон се измъкна и изпрати топката във вратата на Ботев, но попадението не беше зачетено заради засада.

В 83-ата минута Ивайло Чочев отново беше близо до това да се разпише във вратата на пловдивчани. Три минути по-късно Георги Русев центрира от фаул и Чочев с глава реализира победния гол в полза на "червените".

ЦСКА 1948 заема шесто място в класирането, докато Ботев Пловдив е на 12-то място, след като допусна трето поражение в последните си четири двубоя.

ЦСКА 1948 - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:0
1:0 Ивайло Чочев (86)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 20. Антонио Вутов, 11. Бирсент Карагарен, 10. Георги Русев, 21. Емил Ценов, 24. Ерденис Гурища, 8. Педриньо, 18. Ивайло Чочев (к), 87. Симеон Петров, 15. Симеон Василев, 5. Елитон;

Резерви: 33. Генадий Ганев, 9. Видар Кяртансон, 23. Емил Виячки, 17. Никола Илиев, 39. Парвиз Умарбаев, 99. Радослав Кирилов, 19. Руни Ева, 6. Стив Фуртадо, 13. Стоян Стоичков;

Треньор: Николай Панайотов;

Ботев (Пловдив): 92. Даниел Кайзер, 5. Йонас Там, 11. Антоан Бароан, 14. Фаустас Степонавичюс, 15. Джеймс Етоо, 16. Самуел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 21. Точукву Нади, 22. Реда Рабей (к), 38. Константинос Балоянис;

Резерви: 1. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман, 9. Мартин Секулич, 17. Николай Минков, 28. Янис Карабельов. 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел, 79. Атанас Чернев;

Треньор: Душан Керкез.