3. ЦСКА 1948 отказа Ботев Пд до почивката (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 отказа Ботев Пд до почивката (ВИДЕО)

„Червените“ спечелиха с 2:1 в Бистрица

ЦСКА 1948 постигна едва втората победа в историята си над Ботев (Пловдив) за първенство, след като спечели с 2:1 домакинството си от efbet Лига.

Срещата, която бе последна от програмата на XXV кръг на елита, бе решена с попадения в самото начало и в края на първото полувреме.

Светослав Диков откри резултата още с първия точен удар в двубоя в 1-ата минута, а бившият футболист на Локомотив (Пловдив) и български национал Бирсент Карагарен направи 2:0 в 44-ата.

Почетният гол за Ботев вкара резервата Абдулайе Траоре във втората минута на добавеното време.

Така ЦСКА 1948 събра 51 точки и запазва 3-ото място във временното класиране, докато Ботев (Пловдив) остана с 27 в своя актив на 10-ата позиция.

Светослав Диков изведе "червените" напред в резултата още в 16-ата секунда. Той получи подаване от Стив Фуртадо, изскочи зад защитата и елиминира вратаря Хидайет Ханкич, след което вкара топката в опразнената врата. Това е и най-бързият гол в първенството до този момент, като досега водеше Матиас Тисера от Лудогорец, който обаче бе вкарал няколко секунди след това.

В 18-ата минута Парвиз Умарбаев насочи хубав шут към вратата на "канарчетата", но вратарят Ханкич спаси. Една минута по-късно Диков можеше да вкара втория си гол, но ударът му с глава след изпълнение на корнер срещна напречната греда.

Една минута преди края на първата част Бирсент Карагарен вкара дебютното си попадение за ЦСКА 1948. В основата на атаката отново бе Стив Фуртадо, който изведе на удобна позиция Георги Русев. Ударът на последния бе спасен от Ханкич, но Карагарен бе точен при добавката и удвои аванса на тима си.

През втората част Ботев заигра по-добре. В 53-ата минута Уме Емануел от пловдивчани нанесе първия удар към вратата на Даниел Наумов, но фалцът му не се получи и топката излезе в тъч. След час игра Антоан Бароан стреля от границата на наказателното поле, а Наумов спаси без напрежение.

В 71-вата минута резервата Траоре нанесе точен удар към вратата, който в последния момент бе блокиран от защитника на домакините Сидклей Перейра.

В 89-ата минута резервата на домакините Радослав Кирилов отправи удар под напречната греда, но Ханкич изби топката в корнер. Малко по-късно пропуска за столичани направи и голмайсторът на първенството Ивайло Чочев.

Във втората минута на добавеното време Абдулайе Траоре вкара почетния гол за Ботев с удар от границата на наказателното поле. Малко по-късно отново Траоре имаше възможност дори да изравни, но ударът му излезе в аут.

ЦСКА 1948 – Ботев (Пловдив) 2:1
1:0 Светослав Диков (1)
2:0 Бирсент Карагарен (44)
2:1 Абдулайе Траоре (90+2)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 19 Стив Фуртадо, 14 Хелитон, 87 Симеон Петров, 16 Сидклей, 18 Ивайло Чочев, 39 Парвиз Умарбаев, 10 Георги Русев, 11 Бирсент Карагарен, 8 Педриньо, 55 Светослав Диков;

Треньор: Тодор Янчев;

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 13 Хидайет Ханкич, 3 Па Конате, 4 Виктор Генев, 44 Роберто Пунчец, 17 Николай Минков, 6 Дилан Мартенс, 15 Джеймс Ето‘о, 21 Точукву Нади, 24 Джаспър Ван Хертъм, 31 Уме Емануел, 11 Антоан Бароан;

Треньор: Бруно Балтазар.

В Спартак Варна очакват пари от шефа за заплати

В Спартак Варна очакват пари от Павлин Николов, за да платят заплатите за август на играчите