3. ЦСКА без проблеми в Етрополе (видео)

ЦСКА без проблеми в Етрополе (видео)

Мишел Платини и Абел Анисе донесоха успеха с 2:0 над Чавдар, Апостол Попов напусна принудително терена в началото на втората част

Отборът на ЦСКА победи като гост Чавдар (Етрополе) с 2:0 в първи мач от осминафиналите в турнира за Купата на България. Мишел Платини даде преднина на столичани в 29-ата минута, а Анисе оформи крайния резултат в самия край на срещата.

Пред близо 3000 зрители на стадион "Чавдар" „aрмейците” започнаха по-активно двубоя и имаха серизоно превъзходство във владението на топката. Респектирани от своя по-именит съперник домакините стояха плътно прибрани в своята половина в началните минути.

Тимът на Стойчо Младенов можеше да открие резултата още в 10-ата минута, но след разбъркване в наказателното поле на Чавдар, удар на Апостол Попов срещна лявата греда.

Постепенно обаче домакините преодоляха притеснението и на свой ред започнаха да поглеждат към вратата на съперника. Етов и Почански имаха по няколко възможности за гол. В 24-ата минута последният дори се озова очи в очи с Томаш Черни, но стреля право в него.

Въпреки това в 29-ата минута страхотен пробив на Иван Бандаловски, който навърза няколко бранители на Чавдар, завърши с отлично подаване към непокрития в наказателното поле Мишел Платини, който с удар от десетина метра не остави шансове на Дончо Николов.

След първоначалното стъписване тимът от Етрополе се окопити и отново имаше възможност да отбележи, но удар на Георги Вълчев не бе точен. Сержиньо и Скиорили пък можеха да удвоят преднината на „армейците”, но и те бяха неточни.

След неприятен сблъсък в началото на втората част двата отбора дадоха по една жертва. Принудително бяха заменени Апостол Попов от ЦСКА и Николай Стоилков от Чавдар.

Въпреки преимуществото си след почивката столичани трудно създаваха чисти голови опасности.

Тасио и Платини можеха да се разпишат и да улеснят задачата на „армейците” в реванша, но техните удари не представляваха опасност за стража на домакините.

В крайна сметка в последната 90-а минута Абел Анисе засече с глава перфектно центриране на Сержиньо и прониза за втори път мрежата зад Дончо Николов.

По този начин отборът на ЦСКА си осигури преднина от две безответни попадения преди реванша в София на 15 или 16 декември.

szólj hozzá: cs-et

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА