3. ЦСКА би Славия за 2 минути, Делев си спомни за Москва (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА би Славия за 2 минути, Делев си спомни за Москва (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Армейците“ решиха двубоя в 66-ата и 68-ата минути с голове на Анисе и Делев, Славия опита да се опъне с гол в края, но само толкова – 2:1 на „Армията“

ЦСКА победи Славия с 2:1 в среща от 23-ия кръг на „А“ група. „Армейците“ взеха мача буквално в рамките на 2 минути между 66-ата и 67-ата.  Първо Анисе се разписа, а след това го последва и Спас Делев. Сандански върна едно попадение в 83-ата, но това не стигна на „белите“  за нищо повече от почетна загуба на стадион „Българска Армия“. Двубоят, който се игра пред едва 2000 зрители ще се запомни с това, че реферът Радан Мирянов няма да е най-коментираната личност, а феновете на „армиците“ ще си припомянт паметния мач с Динамо (Москва).

Първото полувреме започна вихрено за ЦСКА. Само за 10 минути „армейците“ на три пъти имаха възможност да открият резултата, но слаби удари на Платини, Марсиньо и Анисе бяха отразени от петков. Полувремето продължи под диктовката на ЦСКА. В 35-ата минута дори се наложи гредата да спасява Славия от попадение, след като Марсиньо изпълни много технично свободен удар.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

До края на полувремето отново играчите на Радуканов бяха тези, които доминираха на терена, но до гол не се стигна. Георги Петков направи страхотна първа част под рамката и освен той, едва ли някой от „белите“ трябва да е доволен от себе си. Единствено Виктор Генев от Славия успя да стреля към вратата на Черни през първата част, и то в добавеното от Радан Мирянов време, но неточно.

Втората част започна по-спокойно, като дори Славия играеше по-добре от домакините. Липсата на положения пред двете врати  се запази до 66-ата минута, когато ЦСКА най-накрая вкара.

Присо подаде към Бандаловски, който центрира в наказателното поле на Слави., Там кълбото се озова в Радослав Димитров, който не успя да избие. То отиде в краката на Анисе, който бе оставен непокрит и вкара за 1:0.

Само минута по-късно в 67-ата „армейците удвоиха преднината си.  Спас Делев вкара гол-близнак на този от Москва. Мартин Камбуров качи топката на главата на нисичкия нападател, който със страхотен плонж прави 2:0, след страхотна атака.

Двете попадения успокоиха Милен Радуканов и той извади част от основните си футболисти. Специалистът даде шанс дори и на младия Богомил Христов, който направи добър мач срещу Чавдар – контрола играна през седмицата и спечелна с 2:0 от „армейците“.

Това даде шансове на Славия да атакува и така се стигна до 82-ата минута, когато Сандански стреля от границата на наказателното поле, но Черни успя да избие в корнер. Играчите в бяло изпълниха късо и кълбото се озова в Ливраменто, който центрира в наказателното поле на ЦСКА. Там Бандаловски не успя да избие топката с глава, а Сандански след това с премерен удар я  прати в долния десен ъгъл на Черни 2-1. Интригата бе върната в тази 84-а мита, но Славия така и не стигна до нищо интересно и „армейците“ взеха двубоя.

Така ЦСКА си върна 3-ото място в „А“ група и вече има 48 точки, отново една повече от Ботев и на 4 от втория Левски. Славия пък е на 8-а позиция с 29 пункта. Следващата седмица е Веченото дерби между ЦСКА и Левски  и спокойно "червените" ще влязат със самочувствие в двубоя.