3. ЦСКА игра скромно, но победи Литекс на старта в А група (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА игра скромно, но победи Литекс на старта в А група (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Краси Балъков създаде повече опасни положения, Якуб Дивиш отново стабилен

ЦСКА започна с победа първенството в А група. „Червените” победиха с минималното 1:0 Литекс в дербито от първия кръг на шампионата, което се проведе на градския стадион в Ловеч. В герой за „армейците” се превърна Маркиньос, който се разписа през второто полувреме. Новият вратар на столичния клуб Якуб Дивиш направи поредния си стабилен мач и спаси отбора си с решителни намеси.

Тимът на старши треньора Красимир Балъков създаде повече опасни положения, докато сериозните ситуации през ловешката врата се брояха на пръстите на едната ръка. Отборът на ЦСКА, както в контролата срещу Берое, показа несигурност и колебливост и трудно стигаше до голови положения. Едва в края на мача след попадение на Маркиньос, „червените” играчи се активизираха.

В срещата се появи и бившият футболист на ЦСКА Омар Косоко, който бе посрещнат от феновете на „армейците” с мощни освирквания. "Червената" агитка бе многобройна и през цялото време не спря да подкрепя любимците си.

През първото полувреме по-активният отбор на терена беше този на Литекс. „Оранжевите” действаха по-уверено, разиграха по-добре от столичния си съперник, но до гол така и не стигнаха. Те разчитаха както на центрирания в наказателното поле, така и на остри атаки през центъра, но късметът не бе на тяхна страна.

Най-опасното положение през първите 45 минути стана в 27-ата минута. Тогава Джордан засече с глава центриране от пряк свободен удар, но Дивиш бе на своето място и с крак успя да отбие удара, нанесен от около 2-3 метра.

През втората част на мача футболистите на Литекс продължиха да тормозят „червените” бранители и да владеят инициативата. Отборът на ЦСКА сякаш действаше без идея в нападение, допускаше грешки и при изнасянето на топката.

В 66-ата обаче в една от редките си атаки Маркиньос шутира силно, топката се отби в крака на Васил Божиков и влезе във вратата на Баривиейра. Интересното е, че в последния мач между двата тима през миналия сезон при победата за ЦСКА топката отново се отби в крака на Божиков и донесе победата за „армейците”.

До края Литекс направи всичко по силите си да върне равенството, но тази вечер късметът не бе на тяхна страна. Дивиш също игра на ниво и допринесе за победата. ЦСКА дори можеше и да отбележи втори гол, но пропуските на Стоянов и Буш не позволиха това да се случи.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)