3. ЦСКА излъга Славия и се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България (видео+снимки)

Дербито на 1/16-финалите на надпреварата завърши с минимален успех с 1:0 в полза на "армейците"

ЦСКА надви Славия в дербито на 1/16-финалите на турнира за Купата на България. „Армейците” спечелиха с минималното 1:0 сблъсъка, провел се на стадион „Славия” в столичния квартал „Овча купел”, като по този начин изхвърлиха „белите” от надпреварата и си осигуриха място на 1/8-финалите. Двубоят не бе особено интересен, като все пак положенията пред двамата вратари не липсваха. Зрителите на мача обаче видяха само едно попадение, дело на Жуниор Мораес през първата част.

С тази победа „червените” взеха известен реванш за поражението на „Българска армия” с 1:2 по-рано през сезона в среща от шампионата. При резултат 1:0 завърши и финалният мач от турнира за Купата на България през миналата година, когато ЦСКА триумфира в надпреварата.

Двубоят започна равностойно, а първият точен изстрел към една от двете врати бе дело на Галин Иванов в 5-ата минута. Кълбото обаче попадна право в ръцете на Благой Макенджиев. Последваха няколко сблъсъка на терена, като се наложи да се оказва медицинска помощ на няколко футболисти и на двата отбора, а в 19-ата минута „армейците” се възползваха от първото си по-сериозно голово положение и излязоха напред в резултата. Жуниор Мораес отне топката в половината на „белите”, навлезе в наказателното поле и с хубав удар в долния ляв ъгъл на Емил Петров даде ценен аванс на тима си.

Последваха равностойни минути. „Белите” правеха опити бързо да се върнат в мача, но не се стигаше до нищо по-опасно. Живко Желев пробва късмета си в 26-ата минута, но иначе красивото му изпълнение от воле бе доста неточно. До края на двубоя Славия продължи да търси изравняване, но след два неточни изстрела на Йордан Юруков и удар на Филип Филипов, уловен от Благой Макенджиев, се стигна до края на първата част. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:1.

Втората част започна добре за „белите”, които обаче все пак не създадоха нищо по-опасно пред Благой Макенджиев. В 58-ата минута пък Тодор Янчев направи много сериозен пропуск за ЦСКА. Капитанът на „армейците” се озова очи в очи срещу Емил Петров, но прехвърлящия удар на полузащитника излезе в аут.

Последваха доста равностойни минути, като действията се развиваха предимно в средата на терена, а в 71-ата минута Славия пропиля най-чистото си положение в мача до момента. Живко Желев изпълни по страхотен начин пряк свободен удар от около 20-ина метра, като единствено блестящата намеса на Благой Макенджиев не позволи на кълбото да се оплете в мрежата на ЦСКА. Само 3 минути по-късно се стигна до нова добра възможност за „белите” – топката бе центрирана в наказателното поле на ЦСКА, последва недоразумение в редиците на „червените”, но Живко Желев не се възползва от открилата се пред него ситуация да реализира гол и топката излезе в аут.

„Армейците” също имаха шанс за отбелязване на попадение, но ударът на Петър Стоянов в 75-ата минута бе отразен по отличен начин от Емил Петров.

В заключителния четвърт час „белите” вложиха всякакви усилия, за да достигнат до гол, който щеше да вкара мача в продължения, но „армейците” не допуснаха попадение. Славия направи два по-сериозни пропуска, но Макенджиев не пусна гол в мрежата си. Така ЦСКА спечели мача с 1:0 и се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза