3. ЦСКА изпусна две точки под Околчица и остави Лудогорец на върха (видео+снимки)

ЦСКА изпусна две точки под Околчица и остави Лудогорец на върха (видео+снимки)

Червените портят дузпа при 2:2 срещу Ботев (Враца)

ЦСКА загуби 2 точки във Враца и остави Лудогорец да заеме първото място в „А” група еднолично след 12-ия кръг на „А” група. Червените извъртяха 2:2 с местния Ботев в изключително интригуващ двубой под Околчица, изпълнен с обрати и дискусионни ситуации. В този мач имаше всичко – красиви изпълнения, грешки, автогол, пропусната дузпа и много нерви. Коконов откри резултата в 17-ата минута след фрапираща грешка на Коста Стоянов. Мораес разтресе гредата преди Петър Стоянов да изравни в стил Валентин Илиев срещу Ливърпул. Мартин Ковачев си отбеляза автогол точно преди почивката, за да осъществят пълен обрат червените. Бранимир Костадинов обаче донесе изстраданата точка за Ботев в началото на второто полувреме, докато Мораес изпусна дузпа петнайсетина минути преди края. Бразилецът можеше да бъде изгонен през първото полувреме за зверско влизане в краката на противников футболист, но реферът Ристосков го пожали. Домакините имаха претенции и за несправедлива засада на Иван Коконов. Много силен мач направи вратарят на Ботев Цветковски, който освен че спаси дузпата, отчая червените със силните си изяви под рамката.

Високо беше темпото в първите минути. Двата отбора се хвърлиха в атака. Мораес изстреля кандилка в 9-ата минута и топката едва не навести мрежата, минавайки близо до гредата.

Ботев обаче първи откри резултата. Коста Стоянов се подхлъзна при извеждащ пас към Иван Коконов. Нападателят необезпокояван реализира с нисък шут под плонжа на Мболи.

ЦСКА можеше веднага да върне гола, но Цветковски спаси удар на Нелсън от непосредствена близост.

В 20-ата минута нова бомба на Мораес навести страничната греда.

В 21-ата минута вече нямаше прошка. Петър Стоянов засече къс пас на Галчев от ъглов удар и с фалцов шут намери мрежата подобно на Вальо Илиев срещу Ливърпул през 2005 г. Това бе първият гол на Стоянов за ЦСКА и в „А” група.

Седем минути по-късно голмайсторът Коконов беше оставен непокрит, но отправи слаб шут и Мболи спаси.

В 36-ата минута Жуниор Мораес влезе зверски в краката на Христов, но получи само жълт картон. Домакините имаха претенции за тази ситуация. Според тях бразилецът е трябвало да бъде изгонен с директен червен картон. Освен това врачани изразиха острото си недоволство на почивката, че бе вдигната засада и на Иван Коконов, който оставаше сам срещу Мболи през първата част.

Точно преди почивката ЦСКА натисна. Първо Тодор Янчев не успя да се възползва от грешка на вратаря Цветковски, който не успя да улови топката при центриране в 40-ата минута. Капитанът на червените стреля много слабо и Ковачев успя да изчисти пред голлинията.

Не успя обаче да го направи в 45-ата минута. Тогава Мораес пусна извеждащ пас в наказателното поле за Зику. Вратарят Цветковски и Виктор Дениран не се разбраха помежду си и топката се устреми към вратата. Ковачев се опита да я изчисти, но този път ефектно я прати в собствената си мрежа за 1:2.

Второто полувреме започна още по-вихрено. Ботев изравни резултата. При подаване от дълбочина Адемар изпусна Коконов, който се втурна по дясното крило. Коста Стоянов го пресрещна и остави непокрит Бранимир Костадинов, който получи подаване пред вратарското поле. Нападателят с две докосвания прати топката в долния ъгъл на Мболи.

ЦСКА вкара нов гол в 53-ата минута, който обаче правилно беше отменен поради засада на Крачунов. Защитникът можеше да остави влизащата топка след удар с глава на Коста Стоянов, но игра с нея и флагът на асистент-рефера бе на лице.

Последваха два опасни удара на Мораес, отразени от Цветковски, а Янчев и Зику не успяха да преодолеят силния страж на домакините, останали очи в очи с него.

В 75-ата минута ЦСКА получи право на дузпа. Руслан Куанг закачи крака на Мораес в наказателното поле и реферът Христо Ристосков, който беше достатъчно близо, не се поколеба да посочи бялата точка. Мораес обаче пропусна дузпата. Той стреля слабо и Цветковски успя да избие удара в долния ляв ъгъл.

До края червените не успяха да преодолеят здравата защита на Враца и техния стабилен вратар Цветковски и двубоят приключи при 2:2.

Ботев Враца допусна голове в своята врата след три последователни сухи мрежи на Цветковски. ЦСКА, който е най-резултатният гостуващ отбор в „А” група, допусна първи голове в своята врата след 4 поредни сухи мрежи навън.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо