3. ЦСКА изпусна Фулъм в Лига Европа - 1:1

ЦСКА изпусна Фулъм в Лига Европа - 1:1

Мишел Платини дебютира с гол за „армейците” в 62-ата минута, но 3 минути по-късно Диоманси Камара се възползва от груба грешка на Иван Караджов и изравни за 1:1.

ЦСКА изпусна Фулъм в първа среща от група „Е” на Лига Европа, която се игра на Националния стадион „Васил Левски” пред над 30 000 зрители. Срещата завърши 1:1, след като Мишел Платини дебютира с гол за „армейците” в 62-ата минута, но 3 минути по-късно Диоманси Камара се възползва от груба грешка на Иван Караджов и изравни за 1:1.

Първото добро положения в мача за ЦСКА дойде още в 2-ата минута. Иван Стоянов центрира остро в наказателното поле и Виктор Морозс се размина на сантиметри от топката. Последваха много скучни 20-ина минути на терена.

Преобладаваха единоборствата в средата на терена, като двата тима не създаваха добри голови ситуации пред двете врати. В средата на първата част Стоянов отново се отличи с добър пробив, но анемичният му удар бе отразен с лекота от Дейвид Стокдейл.

Минута преди края на полувремето гостите от Лондон организираха много опасна атака, но Иван Караджов спаси изстрела на Джонатан Грийнинг. Така 30 000 на стадиона не видяха голове след 45 минути игра.

„Червените” започнаха много активно втората част. Любо Пенев пусна на почивката в игра Маркиньос, като извади един от дефанзивните си халфове Морозс. В 52-ата минута защитникът на „котиджърс” Стивън Кели игра с ръка в наказателното си поле, но главният съдия не отсъди дузпа в полза на българския тим.

Последва нова добра възможност за „армейците”, но Тошко Янчев не успя да уцели топката след отличен пас на Маркиньос. Дебют с „червената” фланелка направи нападателят Мишел Платини, който замени Иван Стоянов.

В 62-ата минута ЦСКА направи отлична атака и откри резултата. Коста Янев намери Маркиньос пред наказателното поле, той спря топката на гърди, влезлият Платини пое топката и с много хубав шут направи 1:0.

Радостта на българите бе само 3 минути. В 65-ата минута играч на Фулъм прати дълъг пас към Диоманси Камара, вратаря на ЦСКА Караджов излезе да го пресрещне, нападателят на Фулъм го преодоля с лекота и прати топката в мрежата за 1:1.

Последваха спокойни 10 минути, преди играчите на Пенев да стигнат до нов отличен шанс за гол. Маркиньос центрира прострелно в наказателното поле, Тодоров стреля с левия крак, но Стокдейл бе на своя пост и изби в ъглов удар.

Пенев тръгна да печели мача като пусна в игра Владо Манчев на мястото на Коста Янев. Защитникът Стоянов опита от над 30 метра да затрудни вратаря на англичаните.

В края гостите за малко не си отбелязаха автогол. Така срещата завърши 1:1 и ЦСКА записа първа точка в Лига Европа.

В другата среща от групата, швейцарският Базел победи италианския Рома с 2:0.