3. ЦСКА лидер след 4:1 над Своге, Гранден блести в дебюта си

ЦСКА лидер след 4:1 над Своге, Гранден блести в дебюта си

„Армейците” решиха всичко през първото полувреме, но на главния съдия Кабаков му стана скучно през втората част и реши да подари по една дузпа на двата отбора

Отборът на ЦСКА очаквано победи тима на Спортист (Своге) с убедителното 4:1 при домакинството си от 18-ия кръг на „А” група. „Армейците” поведоха с 3:0 още през първото полувреме и убиха всякаква интрига в мача, а през втората част реферът Кабаков подари по една дузпа на двата отбора за крайното 4:1. Французинът Елиот Гранден впечатли в официалния си дебют с червената фланелка, след като се разписа по страхотен начин за 1:0 и подаде на Янчев при второто попадение, а румънците Петре и Панку добавиха по един гол. Така ЦСКА излезе начело в класирането с равен брой точки с отбора на Литекс, който утре посреща Левски в дербито на кръга.

Началото на срещата бе доста слабо и мудно. ЦСКА задържаше повече топката и плетеше комбинации пред наказателното поле на Спортист, които обаче не доведоха до нищо по-опасно, освен два неточни удара с глава на Платини. Спортист пък отговори с два далечни изстрела на Цветков, но в първия случай топката попадна право в ръцете на Караджов, а във втория премина на около метър над напречната греда.

Така се стигна до 25-ата минута, когато на сцената излезе дебютантът в червено Елиот Гранден. Той получи топката в наказателното поле от Румен Трифонов, завъртя се и с прецизен удар с десния крак прати топката в горния ляв ъгъл за 1:0. Малко след това французинът направи отличен пробив отляво и качи топката на главата на Панку, който стреля директно от воле, но прати топката в аут.

В 35-ата минута Гранден напредна отляво на атаката на ЦСКА, излезе очи в очи със Стоянов, но вместо да се излакоми, реши да подаде на Тошко Янчев, който на празна врата без проблем вкара за 2:0. Само 5 минути по-късно преднината на „армейците” стана класическа, след като Петре засече с глава центриране на Минев и с ефектен удар направи резултата 3:0.

През втората част ЦСКА намали значително темпото и по-рядко поглеждаше към вратата на гостите. Едва в 78-ата минута се стигна до точен удар във вратата на Стоянов, отправи го Платини, но твърде слабо, за да затрудни стража на Спортист. Стигна се обаче до 82-ата минута, когато домакините получиха доста странна дузпа. Младенов изби една топка пред погледа на Минев, но реферът Кабаков незнайно защо отсъди дузпа. Румънецът Панку пък бе точен от бялата точка за 4:0.

Минута преди последния съдийски сигнал обаче Кабаков реши да даде реванш на гостите от Своге и отсъди още по-странна дузпа в тяхна полза, като дори декорира Митрески за нарушението. Марин Петров бе безпогрешен от точката на дузпата за крайното 4:1.

Така след този мач ЦСКА излезе на първо място с актив от 38 точки, колкото има и тимът на Литекс, който утре играе с Левски. Спортист пък е на предпоследното, 15-о място с едва 11 точки.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо