3. ЦСКА мина безпроблемно и през Варна, оглави класирането

ЦСКА мина безпроблемно и през Варна, оглави класирането

ЦСКА записа четвърта поредна победа под ръководството на Любослав Пенев. Днес „армейците” минаха като на парад през Варна и спечелиха с 2:0, но можеше да отбележат още няколко попадения. Домакините се опитаха да се надиграват с противника си, но бяха наказани от португалския стрелец Руи Мигел и централният бранител Иван Иванов. Мигел доказа, че се намира в невероятна форма и за пореден път затвори устите на критиците.

Още в началото на мача ЦСКА наложи териториален превес и започна да реди опасни атаки към вратата на домакините. В първите минути удари на Котев и Руи Мигел не намериха целта, а в 18-ата минута след центриране от фаул на Маркиньос, Удоджи стреля параболично с глава, а топката се удари в напречната греда и излезе в аут.

В 21-ата минута логичното се случи и „армейците” поведоха в резултата. Удоджи проби отдясно и изведе Руи Мигел зад защитата на Спартак. Португалецът елегантно чукна топката в долния десен ъгъл и отбеляза третото си попадение с последните две срещи. Четири минути по-късно Иванович изведе Сакалиев очи в очи със стража на „червените” Петров. Пифа излезе за да скъси ъгъла, а ударът на бившият нападател на „армейците” мина на сантиметри покрай десния стълб.

Младият Тонев можеше да удвои преднината на ЦСКА, но ударът му мина над вратата. В 32-ата минута Данчо Тодоров получи топката в наказателното поле и елегантно излъга бранител на „соколите”. Той се опита по много техничен начин да отбележи, но ударът му срещна дясната греда. До края на полувремето играчите на Спартак на два пъти можеха да застрашат вратата на шампионите.

Второто полувреме отново започна с натиск на гостите и още в 51-ата минута след хубава контраатака „червените” можеше да отбележат втори гол. Удоджи напредна отдясно и подаде на Маркиньос, но бразилецът от 6-7 метра стреля право в Цанков.

В 55-ата минута Руи Мигел се измъкна от отбраната на „соколите”, но ударът му от границата на полето мина над вратата. Осем минути по-късно „армейците” логично стигнаха до втори гол. Маркиньос центрира от фаул към Иван Иванов, който с чудесен прехвърлящ удар матира Цанков.

До края на срещата Сакалиев и Стойков можеха да намалят резултата, но защитата на ЦСКА се справи. След края на мача бившият играч на ЦСКА Даниел Мораес потърси саморазправа с Удоджи, но в крайна сметка неговите съотборници го успокоиха.

Така след тази победа ЦСКА се изкачи на първото място в класирането, преди утрешния мач на Левски срещу Локо (Пловдив). Спартак (Варна) пък остава на 14-ата позиция.

Повече снимки от мача можете да видите ТУК

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо