3. ЦСКА на четвъртфинал след измъчен успех (ВИДЕО)

ЦСКА на четвъртфинал след измъчен успех (ВИДЕО)

Гарсес и Назон от дузпа вкараха за "червените", Септември изпусна куп положения

Отборът на ЦСКА се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на България по футбол. Като гост на собствения си стадион "Българска армия" червените спечелиха с 2:1 срещу Септември. Тимът на Саша Илич продължава напред в турнира, но не убеди с играта си привържениците, дошли да подкрепят любимците си.

Големият отсъстващ от състава на символичните гости е капитанът Юрген Матей, който е наказан. На негово място стартира Махмутович, който си партнира в отбрана с Петров и Юга.

Вион отправи първия шут в 4-ата минута, който излезе покрай дясната греда. Септември отговори с контраатака в 11-ата минута, която бе добре развита. Тя завърши с шут на Петков в близкия ъгъл, но Евтимов изби в корнер. След неговото изпълнение последва силен удар на Кабов, който се спря в ръката на Вион и домакините поискаха дузпа, но не получиха такава, тъй като ръката на французина бе плътно до тялото му и съдията взе правилно решение.

Секунди по-късно Жеферсон пропусна отлична възможност да открие резултата след удар от 7-8 метра, но Василев някак спаси.

Втората част започна с лек териториален превес на "червените", които откриха резултата в 55-ата минута. Те се възползваха от груба грешка на Асен Георгиев. Защитникът изчисти лошо центриране на Вион отдясно и прати топката право в краката на Гарсес, а бразилецът се възползва от "подаръка" и отбеляза с изстрел от 8-9 метра.

В 68-ата минута Назон отбеляза гол за символичните гости от дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Септември. Отборът на Септември намали резултата в 82-ата минута чрез Асен Георгиев, който бе точен с глава. А преди това няколко пропуска за тима на Светослав Петров направиха Атанас Кабов и Мартин Петков.

Септември - ЦСКА 1:2

0:1 Гарсес 55, 0:2 Назон 68 дузпа, 1:2 Георгиев 82

Стартови състави:

СЕПТЕМВРИ СОФИЯ: 1. Иван Василев - 25. Георги Джиков, 5. Асен Георгиев, 4. Иван Арсов, 13. Мартин Николов, 10. Асен Чандъров (к), 9. Димитър Костадинов, 18. Красиан Колев, 6. Атанас Кабов, 20. Мартин Петков, 14. Мартин Стоянов