3. ЦСКА надделя над Рилецо в здрава битка в Самоков (ВИДЕО)

ЦСКА надделя над Рилецо в здрава битка в Самоков (ВИДЕО)

„Червените” продължиха серията си след 3:0, те изпълниха две дузпи, като изпуснаха едната

ЦСКА продължи победната си серия в Югозападната В група. „Червените” гостуваха на Рилски спортист в среща от осмия кръг и се наложиха с 3:0. На двубоя на стадион „Искър” голмайстори станаха Владислав Узунов, Самир Аясс и Преслав Йорданов, който бе точен от дузпа. „Армейците” получиха още един наказателен удар, който обаче бе пропуснат от Костадин Хазуров.

Така, ЦСКА събра актив от 24 точки и заемат сигурно първото място в класирането. до този момент отборът на старши треньора Христо Янев е вкара 35 гола в първенството, като все още няма допуснат.

Мачът ще се започни и с една любопитна ситуация. След отсъждането на втората дузпа, съдиите проведоха кратка консултация за това дали футболистът на Рилецо - Колев - да бъде изгонен, но в крайна сметка това не се случи.

Вратарят на домакините Гьорев направи няколко много добри спасявания и предотврати по-изразителна загуба.

Срещата се проведе при нелеки условия. Теренът на стадиона в Самоков бе кален и мокър. Въпреки това, двата отбора изиграха динамично първо полувреме, като отборът на ЦСКА действаше по-активно и създаде по-опасните положения. На моменти емоциите взимаха връх след някои борби за топката, но до нещо по-сериозно не се стигна.

Домакините спазиха обещанието на старши треньора Петър Аджов и те играха открито срещу „червените”, но лесно губиха топката. Те успяха да създадат едно наистина опасно положение в 43-ата минута, когато Аджов елиминира Виктор Райчев и навлезе опасно в наказателното поле, шутира, но след намесата на Бранеков и вратаря Колев до попадение не се стигна.

Първият гол падна в 19-ата минута. Тогава Николай Цветков  бе спънат отзад в наказателното поле и съдията Стефан Апостолов посочи бялата точка за дузпа. Това, очаквано, предизвика бурна реакция от страна на Рилецо, като играчите моментално наобиколиха младия съдия. Нападателят Хазуров се нагърби с изпълнението. Той шутира силно, но вратаря Красимир Гьорев се намеси много добре и спаси. При добавката обаче Владислав Узунов отправи плътен удар по земя и се разписа за 1:0.

Гостите от София продължиха да атакуват и да търсят втори гол, като това се случи секунди преди края на първата част. В наказателното поле Цветков и Аясс направиха двойно, футболистът с номер 14 бе намерен сам срещу празната врата и не сгреши.

Домакините започнаха вдъхновено второто полувреме, като Аджов бе много близо да намали с глава, но ударът му не намери очертанията на вратата. Той бе намерен добре с центриране в наказателното поле.

Постепенно двата отбора намалиха видимо темпото, като преобладаваха предимно здравите единоборства.

Крайното 3:0 оформи влезлият като резерва Преслав Йорданов. Той се разписа от дузпа, която бе дадена за нарушение срещу Борис Галчев. Отново последваха бурни протести както от футболистите, така и от трибуните.

90'+2 Край на двубоя! ЦСКА победи Рилски спортист с 3:0 в Самоков.

90' Две минути добавено време.

84' Преслав Йорданов бе изведен в наказателното поле, но не успя да играе добре с топката и Гьорев се намеси.

79' Тодоров получа жълт картон, след като спря атака на ЦСКА непозволено.

77' Витанов заменя Галчев.

73' Любопитна ситуацията - след кратка консултация, съдиите се чудиха дали да изгонят Колев. В крайна сметка това не се случи.

71' Гоол за ЦСКА!! Преслав Йорданов бе точен от бялата точка! След гола той получи жълт картон, заради реплика към вратаря на Рилски.

70' Дузпа за ЦСКА! Борис Галчев бе съборен в наказателното поле. Домакините отново реагираха бурно и Колев и Гьорев получиха жълти картони.

69' Хазуров сяда на пейката, на негово място влезе Преслав Йорданов.

65' Темпото на игра видимо спадна.

59' Мощен удар на Галчев от дистанция! Топката се отби от напречната греда.

58' Смяна в ЦСКА - Цветков получава почвика, Васил Попов ще доиграе двубоя.

57' Удар на Узунов извън наказателното поле, но Гьорев улови.

56' Гемеджиев получава жълт картон.

55' Втора смяна в редиците на Рилски спортист - Бойчев седна на пейката, на негово място влезе Додов.

52' Нова възможност за Рилски. Кралев бе намерен добре в наказателното поле, но той не успя да играе с топката и тя излезе в аут.

49' Топката бе центрирана в наказателното поле, там Костадин Аджов засече с глава и отправи удар, но в аут. Опасно положение пред Стоян Колев.

46' Смяна в отбора на Рилски спортист - Кирев е заменен, на негово място влезе Кралев.

46' Начало на второто полувреме.

45'+1 Край на първото полувреме.

45' Гоол за ЦСКА! Самир Аясс и Цветков направиха двойно в наказателното поле и футболистът с номер 14 се разписа на празна врата.

43'  Аджов бе близо до това да изравни! Той навлезе в наказателното поле, преоодоля Райчев и отправи удар, но Колев се намеси и спаси.

40' Хазуров бе изведен, но топката дойде дълга, Гьорев внимаваше, излезе извън наказателното си поле и шутира силно напред.

33' Бранеков получава жълт картон, който извърши грубо нарушение в половината на Рилски.

32' Далечен удар към очертанията на вратата на Рилски спортист, вратарят на домакините отново играе стабилно и избива топката далеч от наказателното поле.

30' Възможност за ЦСКА! Самир Аясс и Хазуров се разминаха с топката в наказателното поле. Те бяха оставени непокрити, но не сполучиха.

23' Уникално спасяване на Гьорев. Галчев центрира в наказателното поле, там с глава Хазуров засече и отправи удар от близко разстояние, но вратаря се намеси много вещо и изби.

19' Хазуров се засили и би силно, но Гьорев изби. При добавката обаче Узунов не сгреши. Той отправи мощен удар по земя.

19' Дузпа за ЦСКА! Николай Цветков бе повален в наказателното поле и съдията веднага посочи бялата точка. Играчите на Рилецо моментално наобиколиха рефера.

16' Младенов центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на ЦСКА, но изпълнението му бе слабо и защитата се справи без проблеми.

13' Постепенно "червените" вдигнаха оборотите, те бързо отномнат топката на противника и организират атаки, които създават грижи на Рилецо.

10' След картко разбъркване, Аясс отправи удар от границата на наказателното поле, но вратарят улови без проблеми.

9' Удар към вратата на Гьорев, но в аут. Хазуров го отправи.

7' Домакините се радват на гореща подкрепа. Футболистите на Рилски спортист стоят равностойно срещу ЦСКА в началните минути на двубоя.

3' Състоянието на терена на стадион "Искър" е тежко.

1' Начало на двубоя!

Състави на двата отбора:

Рилски спортист: Гьорев, Димитров, Колев, Пътников, Тодоров, Младенов, Гроздин, Гемеджиев, Киров, Бойчев, Аджов

ЦСКА: Стоян Колев, Кирил Динчев, Александър Бранеков, Борис Галчев, Йордан Йорданов, Самир Аясс, Милен Кикарин, Виктор Райчев, Николай Цветков, Владислав Узунов и Костадин Хазуров

Резерви: Анатоли Господинов, Васил Попов, Божидар Чорбаджийски, Иво Иванов, Преслав Йорданов, Петър Витанов, Павел Головодов

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)