3. ЦСКА НАТИСНА ГАЗТА: Вкара пет на седмия в Казахстан (СНИМКИ+ВИДЕО)

ЦСКА НАТИСНА ГАЗТА: Вкара пет на седмия в Казахстан (СНИМКИ+ВИДЕО)

Йомов се разписа директно от корнер

ЦСКА разби с 5:1 Шахтьор (Караганда) в предпоследната си контрола от лагера в Турция, която се игра под проливния дъжд излял се над южната ни съседка. Въпреки че допуснаха изоставане в резултата още в началните минути, "червените" вкараха пет гола на седмия в първенството на Казахстан. По два гола отбелязаха Амос Юга и Георги Йомов, който се разписа директно от корнер. Един гол добави Иван Турицов след точно изпълнение на дузпа.

По- късно днес тимът на Стойчо Младенов го очаква още един мач - срещу северномакедонския Академия Пандев. С него ще бъде сложен край на престоя на ЦСКА в южната ни съседка.

Шатьор поведе още в петата минута, когато Тимур Досмангабетов центрира отляво и оставения непокрит в наказателното поле Никола Ковталюк с глава простреля Бусато - 0:1!

ЦСКА отговори с удар на Грем Кери, който обаче срещна тялото на защитник и излезе в корнер. В 14-ата минута ирландецът стреля директно от пряк свободен удар. Топката срещна напречната греда, след което се озова в Амос Юга и той я прати в мрежата с удар от около метър.

"Червените" стигнаха до обрат в 24-ата минута, когато Георги Йомов се разписа директно от ъглов удар. Крилото прати топката към далечния ъгъл на вратата и тя се оплете в мрежата на тима от Казахстан.

Осем след това отново Йомов се разписа за 3:1. Той беше изведен отлично от Яник Вилдсхут, преодоля вратаря на Шахтьор и отбеляза второто си попадение в срещата.

ЦСКА стигна до още едно попадение в първата минута на даденото от съдията продължение. След добро центриране Амос Юга стреля в близкия ъгъл, вратарят опита да спаси, но не му се получи. Оказа се, че топката е преминала голлинията с целия си обем и резултатът набъбна на 4:1.

В 62-ата минута ЦСКА получи правото да изпълни дузпа. Турицов беше намерен в наказателното поле от Георги Йомов. Бранителят на "червените" бе съборен, което принуди съдията да посочи бялата точка. Зад топката застана именно Турицов, който беше точен - 5:1!

Седем по-късно Бисмарк Чарлс стреля встрани от вратата от отлична позици. Той потърси далечния ъгъл, но ударът му изневери. В 82-ата минута гредата спаси Бусато след удар на футболист на Шахтьор.

5:1 Турицов (63-д.)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матай, 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон Телес, 8. Греъм Кери, 21. Амос Юга, 30. Яник Вилдсхут, 10. Георги Йомов, 17. Бисмарк Чарлс

ШАХТЬОР: 78. Игор Цуприков, 55. Иван Граф, 29. Тимур Досмангабетов, 8. Стефан Букарац, 27. Владимир Хозин, 44. Един Рустемович, 88. Рохер Каняс, 15. Джордже Чосич, 25. Ромди Муртазаев, 10. Никола Ковталюк, 3. Кирил Маляров;

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза