3. ЦСКА не успя да победи Черно море у дома - 1:1

ЦСКА не успя да победи Черно море у дома - 1:1

ЦСКА не успя да победи Черно море у дома. „Червените” направиха 1:1 с варненският отбор на стадион „Българска армия”. Така бе продължена традицията от последните години ЦСКА да играе трудно срещу Черно море. „Армейците” досега имаха 5 поредни победи у дома и само един допуснат гол.

Шампионите поведоха чрез Тодор Янчев в 67-ата минута.

В 72-ата минута Мирослав Манолов изравни.

Първата част бе като цяло равностойна с лек превес на ЦСКА. Първото положение дойде още в 5-ата минута, когато Тошев не успя да засече точно центриране на Данчо Тодоров и пропусна да изведе тима си напред в резултата.

В 9-ата минута "моряците" имаха уникален шанс да поведат в резултата., но Миро Манолов удари страничната греда след грешка на Иван Иванов в отбрана. В 19-ата минута на срещата Маркиньос отправи силен удар към вратата на Черно Море, но топката излезе в аут. Десет минути по-късно отново Маркиньос изпусна най-чистото положение за ЦСКА. Халфът на „червените” стреля с левия крак, но топката срещна десния страничен стълб.

През втората част двубоят отново бе равностоен. Варненският тим по нищо не отстъпваше на своя противник и положения имаше и пред двете врати.

В началото на второто полувреме ЦСКА загуби важен играч. След сблъсък в края на първата част межди Кирил Котев и Миро Манолов, се оказа, че защитникът на „червените” няма да може да продължи двубоя и на негово място влезе Александър Бранеков.

В 66-ата минута Здравко Лазаров намери в наказателното поле Тодор Янчев след изпълнение на пряк свободен удар. Капитанът на ЦСКА овладя топката и с удар от точката на дузпата мушна топката във вратата на Карамил Илчев – 1:0.

Само след пет минути обаче резултатът отново бе равен. Александър Александров центрира от фаул и бившият играч на ЦСКА Мирослав Манолов се извиси над всички за 1:1.

До края ЦСКА натисна, а Черно море се опитваше да вкара втори съкрушителен гол на контраатаки. Надлъгването обаче не бе спечелено от никой и резултатът остана непроменен.

Гардар Гунлаугсон пропусна две много добри положения за ЦСКА в края на мача.

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо