3. ЦСКА падна безславно от Базел - 0:2

ЦСКА падна безславно от Базел - 0:2

"Червените" изиграха слаб мач, в който бяха тотално надиграни от швейцарския противник

ЦСКА падна безславно от Базел  - 0:2

ЦСКА загуби безславно третия си мач от Лига Европа срещу швейцарския Базел с 0:2. Пред 18 000 зрители на националния стадион „Васил Левски”  и премиера Бойко Борисов „червените” изиграха слаб мач и бяха тотално надиграни от противника си, който си изпълни по перфектен начин целия план.

Футболистите на Базел създадоха една дузина положения за гол, но вкараха само две. Тези на ЦСКА пък нямаха нито едно истинско опасно положение до края на срещата и единственото, което направиха, бяха няколко опасни центрирания, в които създадоха напрежение.

Маркиньос и Иван Стоянов бяха длъжниците на ЦСКА в този мач. Кирил Котев пък отиде да почива още на полувремето, след като допусна груба грешка, при която Александър Фрай вкара първия си го в 19-ата минута. Същият футболист добави още един през втората част, след което излезе, за да си почине за следващия мач.

Иначе двубоят започна обещаващо за „армейците”. След първите няколко минути, в които имаше една опасност пред Караджов, те постепенно изнесоха играта и започнаха да оказват лек натиск на гостите.

В 8-ата минута Йордан Тодоров пропусна най-чистото положение за своя отбор в целия мач. След тъч Мишел Платини изведе Тодоров, който от няколко метра по диагонал не можа да уцели топката и отправи много слаб удар.

Точно в тези минути обаче „червените” бяха наказани. При едно дълго подаване почти от центъра на Щелер, топката тупна и прескочи елементарно Кирил Котев. Зад гърба му се появи Фрай, който сам срещу Караджов пусна хитро топката покрай него.

След гола ЦСКА се стресна. Швейцарските играчи видяха това и се опитаха да прибавят още един гол. Пресирайки противника си, те не позволиха в разстояние на десетина минута нашите изобщо да изнесат топката след центъра. В 24-ата минута след нова грешка на Котев, Фрай стреля от воле от границата на наказателното поле, но малко над вратата. В 39-ата минута Иван Иванов направи също огромна грешка, след което Фрай отново се озова сам срещу Караджов, но стреля прибързано и топката мина покрай вратата.

През втората част Любо Пенев започна със смяна. Изкара Кирил Котев и вкара на негово място Александър Бранеков. В първите няколко минути „червените” владееха инициативата, но постепенно я изгубиха и Базел отново пренесе топката в нашата половина. В 58-ата минута Фрай направи уникален пропуск. След центриране топката бе свалена на крака на играча, който от два метра отправи мощен удар, но Бранеков изникна от нищото и сърцато се хвърли, за да спаси втория гол.

Четири минути по-късно обаче именно Бранеков изпусна Фрай, който с глава отбеляза втори гол.

Пенев вкара в игра до края на мача Руи Мигел и Владо Манчев на мястото на Иван Стоянов и Маркиньос, но това не промени нищо.

До края на срещата играчите на Торстен Финк създадоха още няколко стопроцентови положения, но само късметът спаси „червените” от трети гол. Те пък отговориха с няколко изсипани топки, от които не излезе нищо.

Така ЦСКА остава на последно място в групата с една точка.