3. ЦСКА попари Левски с гол в последните секунди в “културното” 134-о дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пламен Крачунов се превърна в “червен” герой, Георги Йорданов показа “само” 5 жълти картона

ЦСКА отново ликува. “Червените” победиха Левски с 1:0 в дербито от 27-ия кръг на А група. Двата отбора не показаха особено качествен футбол, но бранителят на “армейците” Пламен Крачунов се превърна в герой секунди преди последния съдийски сигнал. Той разстреля с глава Горан Блаженич, след като засече центриране от ъглов удар. Стражът на “сините” не помръдна от голлинията.

Това е третата поредна победа за ЦСКА в първенството над вечния съперник през този сезон. За разлика от двубоя преди седмица, днес главният съдия Георги Йорданов показа “само” 5 жълти картона. Грубостите и изнервеността също ги нямаше.

С този успех "червените" имат 54 точки и заемат трето място, докато Левски остава с 44 на шестото място.

Двата отбора започнаха много активно срещата и още секунди след първия съдийски сигнал Даниел Димов върна много неразчетено към Горан Блажевич. Топката попадна в краката на Гъргоров, който шутира от труден ъгъл, но “синият” страж със сетни усилия успя да избие в ъглов удар.

Малко след това новият капитан на тима от “Герена” Орлин Старокин бе изключително близо до откриване на разултата. Той отправи силна бомба от около 25 метра, но 38-годишният вратар на “червените” показа класата си и с лъвски скок успя да насочи кълбото в горната греда. Валери Божинов се опита да направи добавка, късметът обаче не бе на негова страна. Нападателят дори получи контузия при това отиграване и малко след това бе принудително заменен. На негово място влезе Димитър Макриев.

След началните минути футболистите на Тони Здравков започнаха да нагалат преса и по този начин принуждаваха “червените” да допускат много лесни в средата на терена и да губят топката по елементарен начин. Като цяло гостите в това дерби залагаха предимно на центрирания от франговете, но нито едно не намери своя адресат. Много активни бяха Ларсен Туре, Кристовао Рамош и Орлин Старокин, които създадаха и най-много неприятности за противника.

Другото по-интересното положение през първата част отново се случи пред вратата на Колев. Рафаел Бастос се възползва от груба грешка и се озова сам срещу вратаря, но стреля много-много неточно над горната греда.

От своя страна, “армейците” се опитваха бързо да изнасят през центъра и да търсят по крилата Иван Стоянов и Марто Петров, но не винаги се получаваха “червените” атаки - остротата им се губеше бързо. Те разчитаха предимно на статичните положения. След центриране в пеналта на “сините” Крачунов насочи много добре с глава  и максимално затрудни Блажевич. На моменти те дори действаха много тромаво при оганизирането на атаките си. Гъргоров също изпробва късмета си с удар от средна дистанция, но кълбото мина встрани от вратата.

През втората част футболистите на Стойчо Младенов играха по-активно от своя съперник, създадоха повече положения пред вратата на Блажевич. Удари на Маркович, Гъргоров, Чочев и Ди Вани обаче така не намериха очертанията на вратата. Качеството на играта не бе особено високо, грешките се допускаха често, а тактическите, но не груби нарушения, допълнително накъсаха играта. На моменти дори си проличаваше умората във футболистите на Левски, който имаха тежък мач срещу Ботев Пд за Купата на България. В 80-ата минута Кевин Бру шутира много силно към Колев от сериозна дистанция, но вратарят следеше ситуацията и запази вратата си суха.

В 81-ата минута се стигна до най-спорното положение в срещата. Тогава Гъргоров бе изведен много добре и се озова на супер изгодна позиция, но играта бе спряна със сигнал за засада. Положението бе спорно заради това, че Белаид го беше прокрил.

И когато по всичко личеше, че дербито ще завърши при нулево равенство, въпреки всички усилия на ЦСКА, се стигна до изпълнение на ъглов удар в 93-ата минута. Тогава Пламен Крачунов остана напълно непокрит в наказателното поле и с мощен удар с глава не остави никакви шансове на Блажевич и увенча с успех старанието на домакините най-вече през второто полувреме.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)