3. ЦСКА прекърши трудно Ботев (Пд) в своята крепост (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА прекърши трудно Ботев (Пд) в своята крепост (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тони Силва донесе успеха на "червените" с 1:0, ЦСКА остава без получен гол на "Армията" в А група този сезон

ЦСКА победи Ботев (Пд) с 1:0 в дербито от 11-ия кръг на „Армията” и взе аванс от 5 точки пред втория в класирането Берое преди изиграването на всички срещи от кръга. Тони Силва отбеляза победния гол точно в средата на втората част след умел авантаж на съдията Георги Йорданов.

„Червените” остават без допуснат гол като домакин след 5 мача, в които имат голова разлика от 15:0, а Ботев стана първият съперник, срещу който те са вкарали кръглите 250 гола в елита.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

ЦСКА е лидер след първия полусезон от редовния дял на шампионата с 26 точки. Берое е втори с 21, а Литекс и Левски имат по 19 и мач по-малко.

Тази вечер феновете на ЦСКА бяха в отлично настроение с оглед победната серия на любимия им отбор в А група и отварянето на половината от ремонтирания сектор „Г”.

През първата част Ботев се бранеше умело, а опасните положения пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка.

Цветков и Божидар Васев стреляха много неточно в началото от дистанция. В 14-ата минута Иван Цветков центрира от пряк свободен удар, Дивиш увисна, но играч на Ботев закъсня и не успя да засече на втора греда.

Мерникът на Тони Силва беше много неточен и той прати в облаците от границата на наказателното поле вдясно, а Буш опита да се обърне в наказателното поле, но беше заобиколен от трима и загуби. Антон Карачанаков стреля коварно от пряк свободен удар и нарочно насочи така че топката да тупне пред Стаховяк, който внимаваше и лови.

Мачът живна с двете най-опасни положения за първата част пред двете врати в рамките на минута. В 28-ата минута Иван Цветков хитро прехвърли защитата с пас на втора греда, Божидар Васев с глава насочи успоредно на голлинията и Дивиш боксира. Секунди по-късно Сънди пресече пас назад на Огнянов пред наказателното поле на Ботев, нигериецът пусна за свободния Серджиу Буш, който излезе сам срещу вратаря, но топката му избяга и той от малък ъгъл успя да бие само от външната страна на мрежата.

До почивката основна атракция на стадиона бяха феновете на ЦСКА в новия сектор „Г”, който за първи път беше наполовина отворен, а песните на агитката, комбинирани с мощна звукова уредба създаваха отлична атмосфера.

Точно преди паузата капитанът на ЦСКА Валентин Илиев пострада при сблъсък с Балтанов за спорна топка и доигра мача мъжки с травма в глезена.

Второто полувреме поде този пример за остри единоборства и Пламен Николов ритна без да иска Тони Силва с бутонката в лицето. Крилото на ЦСКА изплю малко кръв и се върна на терена още по-амбициран, за да вкара победния гол.

Силва първо се върна на терена и почти веднага тества Стаховяк с нисък диагонален удар, който полякът спаси.

Точно в средата на първата част обаче Карачанаков подаде в коридор за резервата Луис Соарес, който надбяга Пламен Илиев, заобиколи вратаря Стаховяк, който го спъна, но реферът Георги Йорданов даде хубав авантаж и Тони Силва вкара на празна врата отблизо за 1:0.

След гола Стойчо Младенов извади Карачанаков и пусна Еденилсон Бергонси, за да внесе още повече сигурност в центъра на терена.
ЦСКА имаше два шанса бързи шанса да удвои, но първо Стаховяк изби майсторски воле на Буш под гредата, а при последвалия корнер Александър Тунчев се озова сам на 5-6 метра от вратата, само за да бие над нея.

Вили Вуцов пусна Алекс Колев и младия Наско Милев, но Ботев не създаде нито едно положение след гола на ЦСКА и заслужено загуби.