3. ЦСКА продължи добрата игра с класика над Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА продължи добрата игра с класика над Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" записаха втори пореден успех в пролетния дял на шампионата

Отборът на ЦСКА постигна втори успех в пролетния дял на шампионата, след като победи Славия с 3:0 в мач от 25-ия кръг от "А" група. "Червените" не започнаха добре двубоя, но през втората част тотално доминираха над съперника.

Неманя Милисавлевич в 63-тата, Омар Косоко в 79-ата и Тони Силва в 82-рата донесоха успеха за тима на Стойчо Младенов. Това е втори гол за Силва, след като се присъедини към ЦСКА. Португалецът се разписа при победата срещу Черноморец с 2:1, а сега вкара и срещу Славия.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

Първата част не оправда очакванията за столично дерби. Отборът на ЦСКА разчиташе повече на удари отдалече и центрирания в наказателното поле. Омар Косоко и Иван Стоянов опитаха да застрашат вратата на Георги Петков, но стражът на Славия нямаше сериозни проблеми.

В 15-ата минута топката се озова във вратата на гостите, но попадението бе правилно отменено поради засада. Косоко намери Чочев в добра позиция, младият халф преодоля Петков, но страничният рефер бе на мястото си и вдигна флага за засада.

Най-чистото положение за "белите" дойде в 23-тата минута. След центриране в наказателното поле на ЦСКА, отбраната на "армейците" не успя да изчисти топката и тя попадна във Величко Величков. Защитникът на гостите стреля силно от воле, но М'боли се справи блестящо и спаси удара му.

През вторите 45 минути отборът на ЦСКА бе по-добрият на терена. Резултатът не закъсня и в 63-тата минута "червените" поведоха. Емил Гъргоров намери Милисавлевич в наказателното поле. Сърбинът си отвори място за удар и с премерен шут прати топката в далечния ъгъл на Петков.

В 73-тата минута гостите останаха и с човек по-малко. Панов получи втори жълт картон за нарушение срещу Тони Силва и преждевременно напусна терена.

"Армейците" се възползваха максимално от численото си предимство и отбелязаха нови две попадения. В 79-ата минута Косоко удвои преднината на домакините. След гола Милисавлевич се отчете и с асистенция. Сърбинът изведе Косоко сам срещу Петков и футболистът от Бенин за малко да скъса мрежата за 2:0.

Три минути по-късно появилият се малко по-рано на терена Тони Силва оформи крайното 3:0. Португалецът получи топката на границата на наказателното поле и с техничен удар с левия крак прати неспасяемо топката във вратата на Петков.

След победата си тима на Стойчо Младенов остава на третата позиция с 48 точки, на осем от лидера Литекс и на шест от Лудогорец, който е с мач по-малко. Славия остава с 28 точки, само едно място над опасната зона.

Йовичевич: Утре ще покажем нашата амбиция