3. ЦСКА разби Ягодина с 4:1 в Агия Напа

ЦСКА разби Ягодина с 4:1 в Агия Напа

Възпитаниците на Димитър Пенев показаха отлична игра и нанизаха 4 попадения в мрежата на Ягодина още през първата част. Много добри изяви имаха двете нови попълнения Дормушали Саидходжа и Давид Силва.

ЦСКА победи сръбския Ягодина с 4:1 в първата си контрола от зимната подготовка в Агия Напа, съобщи „Дарик радио”. Възпитаниците на Димитър Пенев показаха отлична игра и нанизаха 4 попадения в мрежата на Ягодина още през първата част. Много добри изяви имаха двете нови попълнения Дормушали Саидходжа и Давид Силва.

Още в 11-ата минута Давид Силва направи добър пробив, подаде към нигериеца Кабиру Алауса и той откри резултата. В 22-ата минута Алауса свали топката на Давид Силва и бившият футболист на Локомотив (Мездра) реализира за 2:0. Само три минути по-късно капитанът на „червените” Тодор Янчев изведе отлично Дормушали Саидходжа и нападателят направи резултата класически.

„Армейците” не спряха с атаките си и в края на полувремето вратарят на Ягодина Пущинакович извади за четвърти път топката от мрежата си. Саидходжа бе фаулиран в наказателното поле и Данчо Тодоров реализира отсъдената дузпа в 44-ата минута за 4:0.

През второто полувреме Пенев смени титулярите си, като остави единствено в игра Иван Иванов. Мачът не бе толкова атрактивен, колкото през първата част, а в 66-ата минута футболистите на Ягодина имаха отлична възможност да намалят резултата. Вемич стреля опасно, но с отлична изява на вратата на ЦСКА бе Беконо. Минута преди края на редовното време, футболистът на Ягодина Алфред успя да направи резултата 1:4. Сръбският тим завърши мача в намален състав, след червен картон на Томич за реплика към главния съдия.

ЦСКА: Петров; Минев, Иванов, Узунов, Машадо; Янчев, Омодиагбе, Тодоров; Саидходжа, Давид Силва, Алауса.

Резерви: Беконо, Виданов, Маркиньос, Маркес, Георгиев, Руи Мигел, Пиетробон, Мороз, Тонев, Чипев, Тошев, Чурлинов, Стойков

Ягодина: Пущинакович; Живкович, Лукич, Сунич, Михайлович, Аврамович; Проданович, Вушлянин, Белие, Пасоевич; Перич