ЦСКА решава за защитник след подготовката

Бъдещето на левия краен защитник на ЦСКА Сейни Санянг ще стане ясно в началото на февруари, след края на подготвителния период в Турция, пише „Тема Спорт“.

20-годишният гамбийски национал бе привлечен на „Българска армия“ през лятото след добро представяне на Световното първенство за младежи в Аржентина. Той веднага получи място в титулярния състав, но бързо стана ясно, че адаптацията му към европейския футбол ще отнеме доста повече време, и отпадна от 11-те. През есента той записа общо 13 участия във всички турнири, но за последно е започвал като титуляр в първенството в края на август, когато се отчете с грешка при попадението на Черно море за равенството 1:1 в София. Стартира от първата минута в 1/8-финала за купата срещу Славия, но бе заменен още на почивката, след като изпитваше сериозни затруднения срещу нападателите на белите.

Шансовете му за изява са много лимитирани и тъй като не притежава паспорт от Европейския съюз. Поради тази причина той често остава извън групата на армейците. В ЦСКА планираха да преотстъпят Санянг през пролетта, за да трупа игрови опит, като най-вероятната дестинация е втородивизионният Литекс. Желанието на младока обаче е да се развива в червената съблекалня и да чака шанса си.

Гамбиецът ще започне зимна подготовка с ЦСКА и ще пътува с тима за Турция, като ще получи възможност да докаже, че заслужава място в Борисовата градина, и едва след това ще бъде взето решение за бъдещето му. То ще зависи и от селекцията в клуба.

Снимка: LAP.bg

Локо Пловдив разби Пирин с 4:0

Отлично представяне на "смърфовете" в Самоков

Славия с четвърти пореден успех в контролите

"Белите" надвиха Марек с 2:0

ЦСКА: Благодарим на прекрасните фенове в Банско

"Признателни сме и на домакините ни в Банско за гостоприемството, чудесните условия и отношението!", заявиха армейците след края на лагера

Юноша на Спартак Варна с първи професионален договор

Даниел Халачев сложи подпис под контракт до 2027 година

Любимец на "синята" публика свързван с Берое?

Паулиньо може да се завърне в Първа лига

Краев може да поеме към Русия?

Халфът все още няма подписан договор с друг отбор

Берое привлече Винисиус Белоти

През изминалия сезон Белоти вкара 4 гола и даде три асистенции с екипа на Бдин Видин

Ел Джемили също си тръгва от Левски

Вече се работи по сделката за офанзивния халф

Спартак (Варна) надви Фратрия

Победният гол за "соколите" вкара 19 годишният талант Даниел Халачев в 54-ата минута