3. ЦСКА с решителна победа над Ботев преди тежките мачове

ЦСКА с решителна победа над Ботев преди тежките мачове

ЦСКА постигна решителна победа преди тежката програма, която имат „армейците” до края на първия полусезон от първенството. „Червените” победиха с 2:0 Ботев в Пловдив и продължават да бъдат еднолични лидери на върха в класирането. Головете за шампионите вкараха Виктор Мороз през първата част и Владислав Златинов през втората.

Мачът бе посетен от над 10 000 зрители, които празнуваха смяната на стария собственик на клуба Димитър Христолов.
Срещата бе ръководена от рефера Радослав Станев, а на трибуните на стадиона присъства и националният селекционер на България Пламен Марков.
Още в началото на мача феновете на Ботев хвърлиха множество димки по терена, което накара главния съдия да прекъсне срещата за няколко минути.
ЦСКА започна добре двубоя. Играчите на „червените” владееха инициативата в началото. След 15-ата минута футболистите на Ботев успяха да изравнят играта. Противно на очаквания първите възможности за гол бяха пред „канарчетата”. Саидходжа на два пъти бе в добра позиция. Здравко Лазаров също не успя да вкара за „червените”.
Още в 13-ата минута се наложи треньорът на Ботев Костадин Ангелов извърши принудителна смяна. В игра се появи Ерик Кабу на мястото на камерунския нападател Алфредо Мапока. Той се сблъска с Котев и напусна терена. Най-опасното положение за гол бе пред вратата на ЦСКА в 39-ата минута. Тогава Минев центрира към Николай Манчев, който от близко разстояние пропусна да отбележи.
В 42-ата минута Йордан Тодоров центрира отдясно и Мороз с глава направи резултата 1:0. Точно преди края на полувремето Да Коща излезе от игра заради контузия, а на неговото място в игра се появи Удожи.
Втората част започна с натиск на домакините. Още в 47-ата минута ганайският халф Ерик Кабу уцели напречната греда на Беконо. След това Николай Манчев също направи пропуск, а в 65-ата минута Йордан Минев отново уцели гредата.
Така се стигна до 71-ата минута на мача, когато Тодор Янчев бе изведен перфектно сам срещу Славчо Тошев. Националът напредна, излъга вратаря и пусна топката към спрягания за трансфер в Берое Владислав Златинов, който отбеляза.
До края на двубоя ЦСКА запази без проблеми резултата и спечели в труден мач трите точки.

Програма на ЦСКА до края на полусезона:
25 октомври 2008, събота, 16:00 ч
ЦСКА (София) - Черноморец Бургас (Бургас)

Локомотив (Мездра) - ЦСКА (София)
НА ЖИВО: Ботев (Пловдив) – Левски (СЪСТАВИ)

Гледайте дербито на „Колежа“ тук…

НА ЖИВО: ЦСКА - Септември (София) 0:1, Фурие шокира домакините

Звездното попълнение на "червените" Лиъм Купър се контузи

Новият треньор на Берое: Целта ни е да сме в Топ 8 и да си гарантираме спасението

Хосу Урибе осъзнава на какво място е попаднал

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача