3. ЦСКА се разходи до Плевен и без напрежение се класира на четвъртфинал за Купата на България (видео+снимки)

„Червените” биха Спартак с 3:0 пред 7 хиляди на стадион „Плевен”

Отборът на ЦСКА се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България, след като днес се наложи безпроблемно с 3:0 над тима на Спартак (Плевен). Срещата се игра на стадион „Плевен” пред повече от 7000 зрители, а головете за „червените” бяха дело на Галчев, Крачунов и Стоянов.

Двубоят започна равностойно, като в началото Родашки проби добре отляво и центрира опасно, но Костадин Стоянов бе заел добра позиция и изчисти с глава. В 14-ата минута дойде и първият опасен изстрел в двубоя, след като Петков стреля от дистанция, но топката премина покрай вратата на М’боли.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Галчев напредна бързо през центъра и шутира мощно с десния крак, кълбото се отклони леко в рамото на Петков и влетя неспасяемо в мрежата на Тодоров за 1:0.

След гола „червените” се оживиха и натиснаха своя съперник в търсене на втори гол, който да реши нещата в полза на столичани. В 25-ата минута Карачанаков навлезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но стражът на домакините се разтегна добре и спаси. Последва неточен удар на Янчев от дистанция, след което Галчев центрира в наказателното поле, където нисичкият Делев стреля с глава, но Тодоров спаси.

В 35-ата минута пък дойде и най-добрата възможност за Спартак, след като Кънчев изведе прекрасно Родашки зад гърба на отбраната на ЦСКА, нападателят овладя, но бе притиснат от Галчев и стреля над вратата. В края на полувремето, в 44-ата минута централният защитник на плевенчани Григоров се извиси над всички след корнер и засече с глава, но не можа да намери целта.

В даденото от рефера продължение пък, Карачанаков проби по левия фланг и стреля към близкия ъгъл, но топката срещна гредата на Спартак. Нов гол обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален гол аванс за столичани.

Втората част започна с добра възможност за плевенчани, след като Станислав Иванов бе изведен в наказателното поле отдясно, но ударът му бе крайно неточен и излезе в аут.

Така дойде 56-ата минута, когато Делев центрира от корнер в пеналта, където Крачунов се извиси над всички и с глава удвои преднината на своите.

След попадението темпото на игра спадна, домакините се умориха и загубиха мотивация, след като вече изоставаха с два гола. В 81-ата минута Делев центрира от фаул в наказателното поле, където Стоянов изпревари отбраната на Спартак и с глава покачи на 3:0.

В самия край на двубоя плевенчани можеха да вкарат почетно попадение, след като М’боли увисна при един корнер и Ванков шутира с десния крак, но Галчев изчисти от голлинията.

Нов гол до края обаче не падна и така ЦСКА победи Спартак (Плевен) с 3:0 и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България.