3. ЦСКА сефтоса "Армията" с 4:0 срещу Локо (Мз)

ЦСКА сефтоса "Армията" с 4:0 срещу Локо (Мз)

Владо Манчев се завърна с гол, Иван Стоянов бележи на два пъти за "червените" за изразителната победа срещу Локо (Мз).

ЦСКА отбеляза „завръщането” си на стадион „Българска армия” с очаквана и изразителна победа срещу тима на Локомотив (Мездра). „Армейците” спечелиха последната среща от четвъртия кръг на първенството с 4:0. За победата се отличиха Йордан Тодоров, Иван Стоянов на два пъти и завърналия се в първия отбор Владимир Манчев. "Червените" надиграха тотално съперника си, а положенията за Локомотив изобщо липссваха.

През първите 45 минути ЦСКА се наложи тотално над тима на Локомотив (Мездра). Момчетата на Пенев натрупаха удобна преднина от два гола още в първата половина на полувремето.

След солиден натиск и пропуск на Руи Мигел още в 20-ата секунда „армейците” откриха резултата в 16-ата минута с красив гол на Данчо Тодоров. Иван Стоянов изпрати далечно центриране в противниковото поле, метри преди наказателното поле нисичкият Спас Делев с глава свали топката към Тодоров, който от границата на пеналта с техничен прехвърлящ удар откри за 1:0.

Домакините продължиха да натискат и 10 минути след първото попадение Иван Стоянов отбеляза за 2:0. В една интересна ситуация реферът Станислав Тодоров отсъди непряк свободен удар на около пет метра пред вратата на Линков, който улови върната топка от Макенджиев. Иванов Иванов подаде на Стоянов, който стреля в левия ъгъл и топката се отклони от крака на Анатоли Тодоров от построената на гол линията стена.

До края на полувремето ЦСКА потърси още един гол. Три минути преди края на първата част Руи Мигел можеше да стори това, но не успя да засече по удачен начин подаване на Тодор Янчев.

През втората част темпото поспадна. Атаките на ЦСКА продължаваха, но не с тази честота като през първото полувреме. Това даде възможност на гостите, които на няколко пъти имаха добри шансове пред вратата на Иван Караджов. Бамба и Димитър Петков отправиха удари, но опитите и на двамата се оказаха неточни.

В 64-ата минута феновете на ЦСКА се оживиха, след като Владо Манчев започна да се подготвя да влезе в игра. Радостта на „червените” фенове нарасна още повече, когато нападателят на ЦСКА, пет минути след като се появи в игра, направи резултата класически. Манчев успя да залъже стража на гостите и отбеляза необезпокояван за 3:0.

Шест минути след това ЦСКА отбеляза и четвърти гол. Иван Стоянов се разписа за втори път в срещата. Това стана от бялата точка, след като в наказателното поле бе повален Йордан Минев.

Владо Манчев пък имаше изключителна възможност да направи победата на „червените” още по-изразителна, но в идентична на ситуацията при попадението си, не успя да преодолее вратаря Линков.

В крайна сметка срещата завърши при резултат 4:0 за ЦСКА, което върна столичния тим на върха в „А” група след четвъртия кръг на първенството.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза