3. ЦСКА U15 завърши с равен първенството

ЦСКА U15 завърши с равен първенството

ЦСКА до 17 години отстъпи на Септемвр

Юношеските формации от Академия ЦСКА до 15 и 17 години изиграха последните си мачове от сезон 2020/2021 г. в елитните юношески групи. Талантите на „червените“ се изправиха срещу връстниците си от Септември, а срещите се играха на стадиона в село Герман.

В първия двубой ЦСКА U15 завърши наравно 1:1 със състава на Септември. Момчетата на Стоян Ангелов бяха по-добрият отбор през първото полувреме и  заслужено поведоха с попадение на Димитър Христов, който оползотвори асистенция на Алексей Раданов. До края на първата част нямаше повече голове и „червените“ се оттеглиха на почивка с минимална преднина.

През второто полувреме младите „армейци“ пропуснаха няколко изгодни възможности да удвоят аванса си и домакините се възползваха от това и съумяха да изравнят. По този начин срещата приключи наравно 1:1.

ЦСКА U15 още в предишния кръг стана шампион на България, след като разгроми с 4:0 състава на Черно море (Варна) и така си гарантира златните медали.

Във втория мач за деня отборът на ЦСКА до 17 години отстъпи на Септември, който през тази година стана шампион на България в тази възрастова група, с 1:5. Точен за момчетата на Ивайло Станев бе Антъни Кери, а асистенцията бе дело на Александър Димов.  ЦСКА U17 финишира на пета позиция в елитната юношеска група.

Академия ЦСКА излиза в кратка почивка, а още през тази седмица някои тимове започват подготовка за следващия футболен сезон.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение